Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nőtt meg a videókártyák...

Myusername kérdése:

Miért nőtt meg a videókártyák ára ennyire?

Figyelt kérdés
pl. rx 580 60król 120kra nőtt

2021. márc. 3. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Bitcoin értékének kilövése meg a hírekben való megjelenése mindig felkelti az addig érdektelen emberek figyelmét. Azt hiszik, hogy most megint itt az esélye a semmiből multimilliomosnak lenni, aztán lehet mire nyereségesre fordulna a befektetés, addigra a árgrafikon is laposodik.
2021. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
#1 Nem lehet, hanem szinte biztos. Ha már crypto, akkor sokkal jobban megéri tradelni, nyilván abban is van kockázat. De hónapokat járatni a kártyákat, ráadásul akármikor megadhatja magát bármelyik komponens..
2021. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csökkeni mikor fog majd azt lehet tudni ha egyáltalán csökken?
2021. márc. 3. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha lehetne tudni, akkor addig a pillanatig mindenki vásárolná felfelé, aztán a csúcson meg mindenki eladná.

De ha tudják, hogy utána zuhanni fog, ki venné meg drágán?

2021. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csökkenni, nos reméljük minnél hamarabb. Bár én nemtudom, de adok neki, egy hónapot.
2021. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jaj, nem írtam azt amit akartam válaszolni :D Nos, azért szerintem, meg ahogy olvastam, mivel a gyártási ütemet nem bírják.
2021. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A bitcoint már ezer éve nem lehet gazdaságosan gpu-val bányászni. Ethereumot lehet.


És ez csak a kisebbik része a drágulásnak. A nagyobbik ok, hogy a termelés gyengélkedig a covid korlátozások miatt, főleg az áruszállítás.

Illetve amióta az emberek otthon ragadtak, azóta az otthoni szórakozáshoz videokártya kell, homeofficeba is új munkaállomásokat építettek, ami szintén videokártya. A kereslet a kriptovaluták nélkül is megduplázódott. Egymás elől veszik el a helyet. Tehát már októberben durva volt a helyzet, és azóta egyre jobban mélyül a válság. Az ethereum meg csak újévkor robbant be igazán.


Szóval az enyhülés reményében az ethereum árfolyamot kell nézni. 700 USD alatt már lehet reménykedni.

2021. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 elistvan ***** válasza:
A megnövekedett igényeket alig tudják a gyártók kiszolgálni mert a bányászok felvásárolják közvetlenül a gyártól a kártyákat, akiknek így nem kell a csomagolással, szállítással bajlódnia így nagyobb a hasznuk. Ezért a mezei emberek meg a magereknek nem jut, vagy ha igen akkor az jó magas áron. Amíg nem érünk a covid végére, de minimum amíg a bányászláz alább nem hagy addig sajnos ez marad.
2021. márc. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem szokásom emiatt kötekedni, de.... tényleg muszáj minden nap kétszer ezt megkérdezni? Tudom, hogy eddig nem te kérdezted, de a kérdés kiírásánál a Gyakorikérdések kigyűjti az eddig feltett hasonló kérdéseket. Nem lenne egyszerűbb a "kérdés kiírása" gomb előtt azokat megnézni? Csak mert naponta legalább kétszer felteszik ezt a kérdést, és egy nap alatt nem fog megváltozni rá a válasz.

Amúgy: azért, mert ha feltűnt, van egy járványnak nevezett globális probléma, ami a gyártási folyamatokat is korlátozza. Kereslet az lenne, de a gyártás akadozik. Ha pedig a kínálat jóval kisebb, mint a kereslet, akkor az árak emelkedni fognak.

A bányászat csak közvetetten okolható ezért, normális körülmények között ha nőne a kereslet, akkor a gyártás is fokozódna, hiszen a gyártóknak is ez lenne az érdekük.

2021. márc. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!