Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen5 4600h vagy Ryzen7 4800h?

Ryzen5 4600h vagy Ryzen7 4800h?

Figyelt kérdés
Árban elég nagy az eltérés lejben tudom 1000 lej különbség nem tudom vane ilyen nagy különbség közöttük.Az egyik 6 magos a másik 8.

2021. márc. 4. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A Ryzen 7 kb 7%-al jobb. Ha ennyivel is drágább, megéri. Egyébként nem. Játékra úgyse tudsz kihasználni 8 magot/16 szálat még.
2021. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mire használod? És mi a komplett konfig?
2021. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Laptopot általában hosszú távra veszünk - minimum 3 év. Amióta az AMD elkezdte tolni a magszám növelést azóta jelentősen fejlődött a sok mag kihasználása. Most hogy volt egy jelentős magszám ugrás a konzolokban is ez újabb löket a programozóknak, hogy erre optimalizáljanak.


Ma ez a 7% eltérés nem jelent kb semmi előnyt,de valószínűsíthető hogy 1-2 év múlva jól skálázódó alkalmazásokkal ez az eltérés változni fog és nem kizárt eléri a 15-25%-ot is. ( benchmarkban és néhány alkalmazásban már most is megvan a 25+% )


Laptop és hosszú távó felhasználás esetén ( 2,5-3+ év ) egyértelműen a drágább, több magost megoldást venném.

2021. márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És milyen legyen a laptop márkája Lenovoból láttam de nem rajongok a lenovóért.Van hp is.
2021. márc. 5. 12:47
 5/5 anonim válasza:
Ha laptopot veszel csak is Asus-t. a saját fejlesztésű hűtés rendszerüket nem tudja más gyártó lepipálni. Azért vegyél 8 magos procit hogy időtálló legyen. később még jól fog jönni.
2021. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!