Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég lenne a jelenlegi tápom...

Elég lenne a jelenlegi tápom az új videókártyának ?

Figyelt kérdés

Jelenleg, van egy Dell Optiplex 7020 típusú számítógépem.

Ami van benne:

Intel i3-4160

8GB DDR3 1600mhz

1 DB 320GB HDD

1 DVD Iró/olvasó (ez gondolom nem sokat számít)

És, a gyári 270wattos táb.


Amit szeretnék bele venni egy RX 460 lenne.

A gyártó oldalán azt írják, hogy az ajánlott táp mérete 400Watt [link]

Fórumokon azt olvastam, hogy 300wattos tápok bőven elegek.

Míg más oldalakon, 250watt amit ajánlanak.

[link]


A kérdésem az lenne, hogy elég lesz-e a tápom, vagy inkább felejtsem el ?



2021. márc. 6. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Pontosan melyik fajta "Dell Optiplex 7020"-ról van szó?

A mini tornyos vagy a kisméretű SFF gépházas kivitelről?

Mert a hivatalos kézikönyvében:

[link]

nem írnak 270 W-os tápról.


Azért is kérdezem, mert az SFF változatba nem rakható normál magasságú bővítőkártya, csak alacsony profilú (low profile).


Táp szempontjából - hacsak nem valami túlhajtott (overclock, OC) változatot veszel, mint például ez:

[link]

ami külön PCIe tápcsatlakozót igényel - mindegy, elviszi az SFF változatban levő 255 W-os táp is.

2021. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Egy ilyen gépröl lenne szó.

[link]

2021. márc. 6. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2: Aha, szóval mikrotornyos.

Abba belemegy a teljes magasságú kártya is.

2021. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval, vehetem bármelyik rx 460-at ami nincs agyon OC-zva ?
2021. márc. 6. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy le sincs írva a táp márkája, sokat elárul, hogy alacsony minőségű 270 wattos táp. Ilyesmivel rx460-at használni elég veszélyes lenne. Simán kisütheted az alaplapot is.


Az, hogy a neten mit írnak a szakik, azzal ne foglalkozz. Azért olyan határozottak mert nem az ő gépükről van szó. Az amd hivatalos oldalán ( [link] )

A minimum psu az 400 watt. De még így minimum jó minőségű 300 wattos táp kéne neki. Egy noname 270 watt....hát...én nem kockáztatnék.


Nekem anno egy noname 300 wattos táp volt a gépemben, beleraktam egy gtx 950-et (kisebb a táp igénye mint az rx460-nak) és fél óra után brutál égett műanyag szag áramlott az egész gépből. Utána cseréltem a tápot.


Röviden szerintem semmiképp sem elég az az 270 wattos táp. Legalábbis előbb utóbb úgy is elpukkanna még ha működik is egy ideig.

2021. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De még így is ha abból visszaveszünk önkényesen, akkor is minimum jó minőségű 300 wattos táp kéne neki*
2021. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az, hogy le sincs írva a táp márkája, sokat elárul, hogy alacsony minőségű 270 wattos táp. "

Ezekben az irodai brand gépekben alapvetően jó minőségű OEM tápok - FSP, Delta Electronics,... - szoktak lenni (hacsak nem cserélik ki a továbbértékesítők). Nem 270, hanem 290 W-os (írják mind a Dell, mind a forgalmazó oldalán).


"A minimum psu az 400 watt. De még így minimum jó minőségű 300 wattos táp kéne neki. Egy noname 270 watt....hát...én nem kockáztatnék."

Nem. Az RX 460 - ha nem túlhajtott változatról van szó - elvileg maximum 75 W-tot vehetne fel a 12 V-os ágon, és 9,9 W-tot a 3,3 V-os ágon az alaplap PCI Express buszán keresztül:

[link]

gyakorlatban ez persze kevesebb.


Ehhez jön az 54 W TDP-jű ( [link] ) processzor, ami nem fog 100 W-nál többet felvennia 12 V-os ágról:

[link]

illetve a többi, kisebb fogyasztású alkatrész - alaplap, hűtőventik, memóriamodulok, merevlemez,...


Összegészében teljes terhelés mellett 200 W körül lesz a tápfelvétele a rendszernek, de gyakorlatban ennél csak kevesebb. Egy normális 290 W-os tápnak (de még egy 250 W-osnak is) vinnie kell.

2021. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A biztonság kedvéért veszek egy normálisabb tápot.

Annyi gondom lenne, hogy nincs 24 pin-es csati sehol az egész gépben.


A jelenlegi tápból mindössze 2 kábelköteg jön ki.

[link]


Van egyáltalán magyar bolt/webshop ahol tudnék szerezni egy 24 pin to 8 pin átalakítót ?


Köszönöm a segítségeteket. Ezer puszi, ha vége a koronának :)

2021. márc. 6. 23:03
 9/10 anonim ***** válasza:

"A biztonság kedvéért veszek egy normálisabb tápot."

#7-es hozzászólásomban levezettem: ha külön PCI Express tápcsatlakozó nélküli, nem túlhajtott videokártyát veszel, nem kell "normálisabb táp".


"Annyi gondom lenne, hogy nincs 24 pin-es csati sehol az egész gépben."

Igen, ezeknél a brand - Dell, HP, Fujitsu Siemens - gépeknél igen gyakori, hogy egyedi alaplapi csatlakozójú - egyedi bekötésű! - tápjuk van.

Ennél a modellnél meg pláne, aktív átalakító kell:

[link]

2021. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most néztem amazonon egy ilyennek az árát.

Találtam egy ilyet, elvileg ez jó lenne.

[link]


Bevallom, kicsit félek 😅

Külföldről való rendelés... Nagyon sokat fognak még az árára dobni ?

2021. márc. 7. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!