Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lehet a ryzen előtti...

Érdemes lehet a ryzen előtti amd processzorokból vásárolni?

Figyelt kérdés
Azon agyaltam régen sokat halottam,hogy milyen szarok az amd procik az intelekhez képest,mondjuk nekem akkoriban is intel volt tehát nincs viszonyítási alapom.De gondolkodtam rajta,hogy aránylag kis pénzért vehetők akár több magosak is és nem játék vagy ilyesmi hanem normál felhasználásra internet,zene,film,ilyesmire jó lenne teljesen?

2021. márc. 7. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jók az FX-k, sem az FM2+-es konfigok mert helyette vannak már olcsóbb megoldások.

Az FX-k relatív nagy hőt termelnek, elég jó deszkák is kellenek alájuk meg jó hűtés arról nem is beszélve hogy egy mai alsó kategóriás CPU is simán jobb.

Ha olcsón kell CPU ilyesmikre ott vannak használtam az AM4-es Athlon-k, illetve az LGA1151-es Pentium-k is de előtte az 1150-es Pentium-k is már egész jók voltak.

Illetve Brand PC-k, 2.gen-es Intellel is teljesen jók.

2021. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%
Nem rosszak. Az Intel mindig is jobb volt, de a Ryzenek előtti AMDk olcsóbbak voltak annyival, hogy megérje megvenni. A Ryzenek ára viszont szerintem irreálisan magas lett, így most már én is Intelt vennék, ha most építenék gépet.
2021. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre a célra jók, de 2/3/4.GEN INTEL még jobb.
2021. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem erdemes, minel tobb magosat vennel annal jobban kellene lapra figyelned, tobb penzt szanod ra

Ryzen bol is vannak olcso procik, meg mellesleg kevesebb maggal is jobb teljesitmenyt nyujtanak es oda meg nem kell draga lap

intelnel meg sokkal nagyobb anmozgaster a rengeteg generacio miatt, igazabol mai helyzetben is siman tudsz valami turheto i7 et osszehozni az meg ne mond mar hogy nem eleg jo...

2021. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4/


Itt igazán az olcsóságról volt szó és használhatóságról általános dolgokra.

2021. márc. 7. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!