Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2GB RAM és 32 bit-ről 4GB RAM...

2GB RAM és 32 bit-ről 4GB RAM és 64 bit lett, a gép miért ugyan olyan lassú?

Figyelt kérdés

32 bites Windows volt a gépen és 2X1GB RAM. 2 memória slot van csak az alaplapon, bővítettem a memóriát 2X2GB RAM-ra és felraktam a 64 bites Windowst. A 64 bit annyira lassítaná, hogy nagyjából semmit sem értem el a bővítéssel, vagy máshol keressem a problémát? A RAM-okat támogatja az alaplap.

Azért is kérdezem, mert a másik gépben a 4GB RAM-ot szeretném 8GB-ra bővíteni és jelenleg 32 bit-es Windows van rajta, oda mindenképp 64 bit-es Windows lesz szükséges a RAM-ok bővítéséhez. Ugyan így lassulni fog? Mert akkor nem sok értelme van.


2021. márc. 22. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Háttértárad SSD vagy HHD? Ha HDD akkor régebbi SATA II-es vagy SATA III-as?

HDD-t manapság rendszerlemeznek használni egyáltalán nem ajánlott, csupán adattárolásra javasolt.

2021. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A proci se mindegy. Hogy lett bele rakva a 4giga ram, milyen a ram??

SSD van-e?

2021. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Milyen gép ez? A 64bites winfos picit több memóriát zabál, de azért nem 2-vel. Ha több memória van benne, többet eszik am.


4gb-al nekem is lassúcska volt a rendszer, az már csak akkor oké, ha az ember nem tudja milyen egy gép egy legalább i7\16gb\ssd trióval. Én sajnos tudom! :D

2021. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nem nyertél sebességet a cserével, inkább csak multitasking képessé tetted. A több memória akkor jön jól, ha több dolgot használsz egyszerre. tehát a 2gb memória az kb megtelik annyitól, hogy nyitva volt 2-4 böngészőlapod. a 4gb már minimális multitaskongot enged. tehát akár 8-10 lapot is meg tudsz nyitni anélkül, hogy kifogynál a memóriából.


memóriából kifogyás azt jelenti, hogy a Ram-ban nincs több hely, így a gyors ram memória mellett elkezdi használni a virtuális memóriát, ami a háttértáradat használja erre (hdd/ssd), ami iszonyat lassú, és hát ez okozza a durva lassulást akkor, ha nincs elég memóriád. de amíg van szabad hely a ram-ban, addig nincs érezhető sebességkülönbség 2-4-8-akármennyi gb ram között.


ami reszponzívabbá tenné a gépet az egy SSD. nagyon ajánlom. 11-12 ezerért lehet 250 gigásat venni. örökös darab lesz.

Illetve az se mindegy, hogy milyen proci, milyen gép, lehet-e fejleszteni, van-e értelme?


4GB RAM kihasználásához mindenképp 64 bit-es rendszer kell. Minimálisan lassabb csak a 32 bitnél, így igazándiból ezen nincs értelme fennakadni. W10 is mehet rájuk, csak legyen SSD!

Ami még kicsit gyorsíthat a régi gépeken az egy linux rendszer. Linux Mint, vagy valamelyik ubuntu változatot érdemes kipróbálni. Netezős-filmezős felhasználásban semmi hátrányod nem lesz a windowshoz képest.

2021. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!