Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a számítógép normál használ...

Ez a számítógép normál használat mellett még meddig lehet hű társ?

Figyelt kérdés

Mivel 14-15 éves koromban nagyon oda voltam a számtech világáért, anno sokat is játszottam, saját gépet építettem (igaz kis pénzből), tisztában vagyok azzal, hogy mi van a gépemben és nagyjából mire képes. Azonban 4 éve teljesen más irányba indult az életem, egyátalán nem foglalkozok a számítástechnika világával és nagyjából a Skylake generációnál le is ragadtam tudásilag. Nagyjából ebből a korszakból van egy közepes gépem, amit 2 éve raktam össze aprópénzből anno még minimális játékra, jelenleg inkább csak afféle "legyen otthon valami" szempont a cél.

Felnéztem PC-s oldalakra és totál elvesztem, annyi új dolog jelent meg azóta :D... Ezért kérdezem, hogy jó e lesz ez a gép még vagy 5 évig, esetleg adjam el és dobjak össze valami újabbat? Vagy mit fejleszthetnék benne? 8GB RAM még elég lesz, vagy cseréljem 16-ra? Prociba mennyi potenciál van még a jövőre nézve? Ugye csak 4 magos, de ahogy látom manapság a 6-8 mag tarol, meddig lesz használható a 4 magos proci? Videókártya szerintem jó lesz addig ameddig tervezek a géppel, mivel gyakorlatilag nem játszok sose. Ha igen akkor is GTA V vagy FC3-4, szóval semmi extra, az is csak nosztalgiából. Van benne SSD meg egy őskövület (ha jól tudom) SATA 2-es HDD, amin csak filmek vannak meg pár alig használt program.

A konfig:

i5 6500

GTX 1050TI

8GB RAM

240 gigás SSD rendszernek

500GB csigalassú merevlemez letöltéseknek



2021. ápr. 2. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
AAA+ játékokra nem jó, internetezni, filmet nézni még nagyon sokáig jó lesz.
2021. ápr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hypno ***** válasza:
100%
Egy 6. generációs i5 processzor a "legyen otthon valami" elvárást még jó sokáig teljesíti, ha közben nem harapózik el valami olyan szabvány a netes tartalmak esetében, amit hardveresen nem támogat.
2021. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Én úgy tudom hogy

- mobilt 3 évente

- PC-t 4 évente

- autót 5 évente

- barátnőt feleséget 6 évente

szokás lecserélni egy újabb friss modellre.. A régi már elhasználódott.. ;-P

2021. ápr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó kis gép. Kb 2019-ig bármilyen játékra jó.

Netezésre-home office-ra meg egyelőre beláthatatlan ideig.

2021. ápr. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
(Ezzel arra akarok utalni, hogy már nem tudnak olyan szkripteket, videókódolást kitalálni, ami nagyban változtatná a böngészés gépigényét, illetve az irodai szoftverek sem lesznek gépigényesebbek)
2021. ápr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem idén 10 éves a gépem, jóval régebbi config, annyit fejlesztettem azóta rajta, hogy tettem bele ssd-t meg nagyobb vinyót, de a pár éves játékokat még viszi és munkára, netezésre is tökéletes.
2021. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor remélhetőleg 2025-ig kihúzza :D
2021. ápr. 15. 18:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!