Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megoldhatatlan lenne az, hogy...

Megoldhatatlan lenne az, hogy egyszerre használjam a hangkártya analóg kimenetét és a VGA HDMI kimenetét hang közvetítésre?

Figyelt kérdés
Két különböző hangeszközt csatlakoztatnék a gépre. Az egyik az alaplapi hangkártya analóg kimenetén kapná a jelet, a másikat a VGA HDMI-re kötném, és úgy menne a hangeszközbe. A kettőt együtt működtetni nem lehet?
2021. ápr. 3. 12:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és egészséges, Boldog Húsvétot holnaptól mindenkinek!
2021. ápr. 3. 12:30
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Windows-hoz tudok hozzászólni. A többi op.rendszert nem ismerem.


Működnek egyidőben, ha mindkét eszközön azonos bitmélység/mintavételezési frekvencia van beállítva és ki van kapcsolva az "eszköz kizárólagos kezelésének engedélyezése az alkalmazásoknak". Illetve a keverőn menet közben is át tudod állítani az ott megjelenő alkalmazások audio kimenetét.

2021. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy egy forrás nem szólhat egyszerre több kimeneten, mert csak egy kimenetet lehet beállítani.

Külön forrásból viszont szólhat a hang úgy, hogy egy alkalmazás HDMI-n szólal meg, míg valami másnak a hangja alaplapi hangkártyán.

Egyszerre ugyanaz a hang viszont nem hallgatható több kimeneten (legalábbis tudomásom szerint)

2021. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meg is találtam hangbeállításoknál, amit írtál. Ünnep után jön a második hangszóró, kipróbálom, és majd beszámolok, hogy mi lett.
2021. ápr. 3. 13:08
 5/5 A kérdező kommentje:

"Ja és még annyi, hogy egy forrás nem szólhat egyszerre több kimeneten, mert csak egy kimenetet lehet beállítani."


Ilyen nem lesz valószínűleg. Most van egy analóg 5.1 házimozi rákötve a gépre. De azt használom tévéhez is, ezért a monitorhoz képest 90 fokban vannak az első és center hangszórók, és szintén 90 fokban a hátsók. Másfél évtizede így használom, és most jött el a pillanat, hogy azt mondtam, kipróbálnám milyen az, ha rendesen, szemből jön a sztereofonikus hang. Ezért rendeltem egy 2.1 soundbart. Azt szépen beteszem a monitor alá, és megnézzük, hogy mi lesz. Igazából ha beválik, akkor számítógép hangkibocsátás szempontjából az 5.1-et meg is szüntethetném, és akkor az 5.1 lene a házimozihoz, a 2.1 meg a géphez. De azért kipróbálnám azt a felállást is, amit a kérdésben írtam, és amire választ is adtál. Sajnos optikai kimenet nincs az alaplapomon, Bluetoothal szinte biztosan csúszni fog a hang a képhez képest, ezért gondoltam a HDMI összekötést. Amúgy a GPU-t nem terheli le a HDMI hangkimenet használata?


Köszönöm!

2021. ápr. 3. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!