Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Xbox Series S tulajdonosok...

Xbox Series S tulajdonosok megosztanátok a tapasztalataitokat a konzollal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
az érdekelne milyen korábbi konzolról váltottatok, és van e szembetűnő teljesítménybeli változás?
2021. ápr. 4. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy olyan Xbox One S-ről váltottam rá amiben a HDD-t vagy 1,5 éve kicseréltem egy ugyanakkor tárhelyű (500GB) sata SSD-re.

Maga a blue-ray olvasó nem hiányzik, 2 játékom volt lemezes formában. Ezeket nem volt tervben hogy eladom (úgy volt hogy maradnak a polcon) de ahogy eljöttek érte a vásárlók (kb egy 40-es apuka volt egy max 12-13 éves kis sráccal) és hallottam hogy épp mennek akkor megveszik a Minecraft-ot a konzolvilágba, így mert szépen alku nélkül kifizették az árát a konzolnak beszaladtam és nekikadtam pont a Minecraftot és a GTA 5-t :D

Egyébként lényeg a lényeg maga a One is megfelelt a felhasználásomnak, csak a generációváltás miatt vettem meg a Series S-et. Mondanám hogy ég és föld a különbség a ONE S + SSD kombó és a Series S között de nem. Gyorsaságban, betöltési időben nagyon nagyon minimális a különbség, néhány játékban jobbnak mondható az FPS, és a limit is más (pl a Fortnite-ban). Szóval max akkor éri meg One S-ről Series S-re váltani ha a jövőre tekintel és várod az új gen-es game-eket.

Üdv!

2021. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem Series S-em van. Bántó, hogy néhány régebbi játék közül csak a "sima" verziót kapja meg 30 képkocka/másodperc vagy gyenge felbontásban tálalva. Példa: Red Dead Redemption 2; NFS Hot Pursuit Remastered. Szerencsére több régi játékot elkedztek rá optimalizálni, és szépen jönnek a feljavított veriók és a 60 képkocka/másodperc-es képfrissítések. (Hamarosan The Witcher 3 és Cyberpunk 2077 next gen kiadás érkezik) Microsoft amióta magához vette a Bethesdát azóta szinte mindegyik játékok 60fps-el megy pl:Doom; Skyrim. Nemrégiben adtak ki FPS Boost opciót több régebbi játékra, nagyon jól működik vele. Lövöldözős COD; Battlefield; mind 60 fps-en megy (A Fortnite és Warzone akár 120-al is, de ott már romlik a képminőség), sokkal jobb így játszani. Az új címek is ígérik a 60fps-t és a 1080p körüli felbontást. Szerintem 3-4 évig nem lesz itt probléma.



A kis tárhelye miatt szokták szidni. 364GB. Én hozzádobtam egy külső 240GB-s SSD-t USB-n, és mindjárt 600GB lett belőle :) A nem kifejezetten Series X/S-re gyárott korábbi játékokat rátettem a külsőre, az opcimalizáltakat pedig a belső SSD-re. Most 20 darab játékom van rajta. Kiváló. Eszméletlen gyorsan betölt mindent hála az SSD-nek. Meg halk. Meg nagyon kis kompakt gépezet, bárhová elfér, nekem ez is szempont volt mikor megvettem. Ne lepődj meg ha okádja a meleget egy 3-4 órás Gears 5 után, kb 60 fokos levegőt fúj ilyenkor, ami érthető. VISZONT egy hangot nem hallasz olyan csendes a venti.



Összességében szerintem egy nagyon jó kis konzol, hamarosan érkeznek az új játékok rá, a régieket meg folyamatosan optimalizálják rá. Ha pedig 3-4 év múlva úgy érzed ez már kevés válthatsz, ha most csak az anyagi az akadály. Meg kitudja. Addigra lehet jön megint egy feljavított konzol ahogyan annó a One-hoz jött a One X és a PS4hez a PS4 Pro. Ennyi pénzért ajándék.

2021. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!