Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a DVD írónak?

Mi lehet a baja a DVD írónak?

Figyelt kérdés
Üdvözletem! Van egy jó öreg Pioneer DVR-212D DVD íróm. Eddig működött tökéletesen attól eltekintve, hogy a tálcáját csak úgy húzta be, ha kézzel rásegítettem. Pár hete viszont nem tudja megírni a DVD lemezeket. Power calibration error hibaüzenettel leáll az írás. Több író programmal is próbáltam, de mindnél ugyanúgy leáll hibával. Maxell és Omega Freestyle DVD lemezekkel próbáltam eddig, de azelőtt hibátlanul megírta őket. Mi lehet a gond?

2021. ápr. 7. 02:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Fórumokon olvasta, hogy a DVD író lézerének a megtisztítása esetleg segíthet, de én ahhoz nem értek. Szervízben vállalnak ilyet?
2021. ápr. 7. 03:06
 2/10 A kérdező kommentje:
Update: Kipróbáltam egy live rendszeren is, nem-e Windows probléma állt fent, de sajnos ott is ugyanúgy leáll hibával. Akkor szinte biztosan hardveres hiba lehet?
2021. ápr. 7. 03:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy az író hibája.

Biztos, hogy ugyanilyen lemezeket írtál vele régebbeni is?

DVD esetén olyan jelenség is előállt időnként, hogy az újabb típusú lemezeket nem támogatta, vagy kevésbé támogatta adott író. Bár talán már annyira újabb lemezeket nem gyártanak, de az író az nagyon régi.

2021. ápr. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A legújabb firmware 2008-as hozzá... Sajnos újabbat nem találtam. Igen, ugyanilyen lemezeket írtam vele korábban, ugyanabból a pakkból is valók.


Még eszembe jutott, hogy akkor kezdődött ez mikor maximum sebességen akartam egy Omega DVD lemezt megírni és azóta van ez, hogy bármilyen sebességen próbálok bármilyen DVD-t írni, mindig hibát dob. Lehet összefüggés esetleg akkor mehetett tönkre?

2021. ápr. 7. 04:24
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Lassabb sebességgel próbáld írni, illetve ellenőrizd, hogy van-e elegendő hely az íráshoz

Rontotta a lemezeket, vagy nem is írt rá semmit?

A DVD írók sem örök életűek, az sem kizárt, hogy behalt az író (olvasni legalább tud?)

2021. ápr. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy alkoholos fejtisztítás lehet hogy megoldja.
2021. ápr. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nyugodtan nekiállhatsz magad is gányolni rajta. egy dvd író kb 1-2 ezer ft a használtpiacon. kutyának se kell már. Szedd szét, hátha látsz valami okosságot
2021. ápr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 "DVD esetén olyan jelenség is előállt időnként, hogy az újabb típusú lemezeket nem támogatta, vagy kevésbé támogatta adott író. Bár talán már annyira újabb lemezeket nem gyártanak, de az író az nagyon régi."

Ne haragudj, de ez egyáltalán nem életszerű. Ennek 15 éve talán még volt létjogosultsága, amikor még tényleg új, és kiforratlan technológia volt a DVD, bár igazából ez akkortájt sem volt gyakori hibajelenség. Az pedig, hogy 2021-ben találnának ki egy új fajta DVD-formátumot, életszerűtlen. Ha pár hete még működött, akkor nem a firmware-ben kell a hibát keresni.

Ez valószínűleg természetes amortizáció lesz. Próbáld ki, hogy újraírhatót képes-e megírni! Ha igen, akkor 100%, hogy az a hiba, ami viszont sajnos ésszerű keretek között nem javítható.

Ettől függetlenül megpróbálhatod megtisztítani tömény izopropil-alkohollal, vagy porpisztollyal a lencsére fújhatsz, hátha... de amúgy 5 ezer környékén vannak az új DVD-írók, lehet, talán érdemes lenne egy újra beruházni.


"Lehet összefüggés esetleg akkor mehetett tönkre?"

Nem.

Az lehet, hogy akkor mehetett tönkre, de nem amiatt. Puszta véletlen egybeesés.

2021. ápr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi sem örökéletű. (Te se.)

Egyszer minden tönkremegy.

2021. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dobd ki.Újonnan kapsz LG-t már 4100 Ft-ért.
2021. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!