Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 120fps, 60fps között van...

120fps, 60fps között van valami látszólagos különbség?

Figyelt kérdés
Sajna videót nem tudok róla nézni mert csak 60hz a monitorom, így nem látnám a 120fps-t, de akinek van megfelelő monitorja az látja a különbséget?
2021. ápr. 7. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Van
2021. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
60 és 75 között látom a különbséget. De 75 és 120 között már nem igazán, csak ha nagyon vizslató szemmel nézem, vagy olyan játék kerül megjelenítésre, ahol szembetűnő. Viszont én nem javaslom neked a 75 hz-es monitorokat. Egyes videóbejátszások (vagy komplett videójátékok) nem támogatják ezt a képfrissítést, ami miatt lefelezi 37 fps-re. Valamelyik játéknál ezt a problémát át lehetett hidalni, de némelyikre máig nem találom a megoldást. Hidd el, teljesen jó a 60 fps, ha a géped röccenésmentesen viszi, a 75 fps szemmel láthatóan tisztább, de macerás és "nem túl szabványos" vagy nem is tudom... 120 fps az ilyen COD-nál, PUBG, meg CSGO-nál érdekes, de ha nem játszol ilyenekkel, akkor csak a 60 fps. De akkor az legyen meg mindenképp. Az alatt számomra élvezhetetlen a játék, bármi is legyen az.
2021. ápr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Perszehogy van. A több fps mindig jobb, mert a monitor több frame-ből válogat, ergo nagyobb az esély, hogy friss képkockát frissít a monitor, nem pedig egy “régebbit”, nincs akkora delay.

Ez a videó nagyon jól szemlélteti az esetet:

[link]


1:49-től van az adott rész, de az egészet ajánlom. 🙂


Főleg az fps játékokban jön ki a különbség, minél több az fps, annál simább, élvezhetőbb a dolog.

2021. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De cod warzone miatt kerdem :D 140fps kb amit bir a gepem
2021. ápr. 7. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kommentemhez a margóra: CS:GO-ban sokan esküsznek a 4:3-as felbontásokra (akár nyújtott, akár sima), 1024x768-ra, vagy akár még kevesebb pixelre. Azt mondják így könnyebb játszani, könnyebb lőni. Na ja, mert a kevesebb pixel sokszor óriási többlet fps-el jár, ezért a Full HD-tól mindig jobban fognak futni ezek a felbontások, nem válik darabossá a játék a kevesebb fps miatt.

Nincs felső határ, én a 120Hz-es monitor mellett a 200 és a 400 fps között is látok különbséget. Minél több, annál jobb. Persze ezek már kompetitív játéknál számítanak igazán, funolásnál nincs ekkora jelentősége.

2021. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 144 és 120 között nem tudok különbséget tenni, de 144/120 és 60 között számomra óriási különbség van, már böngészés közben egy görgetés, egérmozdítás során is.

Nem is akkor szembetűnő, mikor felfelé lépsz, hanem miután megszoktad a jót, utána vissza egy 60-as elé.

Egy időben volt egymás mellett 60 meg 75 hertzes monitorom egy gépen, őszintén szólva én ott nem láttam különbséget.

2021. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi
2021. ápr. 7. 18:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Ég és föld akár egy telefonon is. Próbáltam 90hz es telefont is 60 as mellett és már az is bőven fluidabb görgetés közben. Hát még a 144hz...
2021. ápr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!