Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bekapcsol a gèpem és 3 mp-ig...

Vizivakond kérdése:

Bekapcsol a gèpem és 3 mp-ig megy és ki is kapcsol?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A mai nap egy olyan problémába ütköztem miszerint bekapcsolás után megy 3-mpig és magátol kikapcsol a gép. Esetleg valaki tudna segiteni ebben, hogy ez mitől lehetséges? Amióta ma reggel újrapasztáztam a procit ez az anomália van jelen.lehet elrontottam valamit és gatya a gépnek? :/ specifikációm:

CPU: i5-760

Proci hűtő: Artic alpine 12

Alaplap:Asus-P7H55-M/V

Táp:cooler master 600w ( 2 hónapja vettem nemhiszem hogy ez a hunyó, vagyis remélem :D)

VGA: Gtx660

800GB HDD

8gb RAM

Előre is nagyon nagyon szépen köszönöm a segitségeket!



2021. ápr. 10. 23:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ha lenne egy pc speakered, akkor tudnád mi a baja. csipog?
2021. ápr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát akkor csipog egyet amikor bekapcsolom(mint normális bootolásnál szokott) utánna csak leáll az egész :/
2021. ápr. 10. 23:34
 3/18 anonim ***** válasza:

Általában ott kezdeném a keresgélést, ahol a legutóbb belenyúltam a gépbe. Nézd meg a CPU táp csatlakozót, jól csuktad-e rá a fém rögzítőt, nem-e csordul túl pasztában a processzor, ilyesmi.


Ha ez nem segít, nézd meg, pörögnek-e a ventillátorok, amiknek pörögni kell. Ha pörögnek rendesen, nézd át az alaplap tápellátását, ha az is jónak tűnik, vegyél ki minden RAM egységet, majd csak egyet tegyél vissza, hátha el tudsz jutni a BIOS-ig. Ha még így is lekapcsol, próbálkozhatsz a videokártya kihúzásával, úgy az alaplapi videokimenetekről kell jönnie a képnek, ha azzal működik, az már jó jel, utána letesztelheted, hogy konzisztensen a videokártyával nem kapcsol csak be.


Ha esetleg a BIOS betöltene és utána kapcsol csak le a gép, akkor próbáld meg kihúzni és újra bedugni a merevlemezed tápkábelét és SATA-csatlakozóját is. Ha csak egy kicsi ideig is megszűnik a tápellátás, amiatt is leállhat a gép.


A tápra én csak nagyon utolsóként gyanakodnék, nem gyakori, hogy elromlanak (az pedig még ritkább, hogy ilyen módon, azaz be tudod kapcsolni, de szinte azonnal leáll).

2021. ápr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen holnap kipróbálok mindent amit leirtál
2021. ápr. 10. 23:49
 5/18 A kérdező kommentje:
És ha a biosig eljutok ott mit kéne csinálják? Szoftveres dolgokhoz annyira nem értek:/
2021. ápr. 10. 23:59
 6/18 anonim ***** válasza:

Milyen pasztát használtál ?

1 fehéret


2 VAGY ezüstöset ? igaz ez jobb de vezeti az áramot

POWER200

:D

2021. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Cooler master E2 procipasztát tettem rá
2021. ápr. 11. 00:17
 8/18 anonim ***** válasza:

Sejtettem szed szét takarítsad ki és pasztázd újra de csak egy hangya fasxxxnyit A lényeg az hogy hűtő kontakt legyen a Proccessor és a cooler között


Ja a hűtőborda csavarjait úgy húzd meg mind az autónál a hengerfejet !

átlósan.

2021. ápr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
te komolyan elhiszed, hogy a hütő a baja? borda nélkül bootolna windowsba, és ott sem rinyálna. láttam már i5-öt borda nélkül primeozni.
2021. ápr. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
az is nyilvánvaló, hogy nem zárlatos. az alaplapok levannak véve, vizet is locsolhatsz rá.
2021. ápr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!