Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor vásárlásnál OEM...

Processzor vásárlásnál OEM vagy BOX?

Figyelt kérdés
Intel core i5-10400F processzort vennék, de olvastam pár helyen, hogy a gyári hűtője nem a legjobb és terhelés alatt könnyen felmegy a hőfok 70-80 fokra. Játékra venném a CPU-t egyébként. Így inkább megéri OEM-es verziót venni? Ahhoz ugye nem kapok se hűtőt, se pasztát, matricát semmit, de ezek nem is érdekelnek. Processzor hűtőt külön akarok venni rá.

2021. ápr. 14. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hőfok az teljesen jó. Egyáltalán nem gond a 80 fok sem.

A probléma a zajterhelés. Ha hangosnak ítéled, akkor cserés.


Ami még felvetődik bennem, hogy ebből nincs oem változat. Szóval az valami trükkös dolog... de ha jók a hely értékelései, akkor veheted onnan. Maga a processzor megbízható alkatrész. Főleg az intelek, aminél még lábak sincsenek. Használtan is megéri megvenni, ajánlható.

2021. ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aqua webáruházból venném. Csak azért gondolkodtam OEM-en, mert fölösleges lenne megfizetnem a felárt, ha egyébként nem a gyári hűtőjét fogom használni. Köszi a választ!
2021. ápr. 14. 09:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra azért vigyázz, hogy én már láttam egy adott processzorból drágább OEM verziót, mint dobozosat. De az első válaszolónak igaza van, ha úgyis veszel másik hűtőt, akkor nyugodtan vedd az OEM-et.
2021. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3# Rendben, köszönöm a válaszodat! Neked is ment a zöld pacsi.
2021. ápr. 14. 10:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egy Hyper 412-vel hűtöm. Játék alatt 60 fok a max, prime-al leterhelve 71 volt a maximum, de az is amiatt annyi, mert úgy van állítva, hogy 70 fokon emelje a fordulatszámot.
2021. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!