Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nekiállok overclockolni...

Ha nekiállok overclockolni egy processzor-t azt antarktisz részein, az jobb mint a vízhűtés?

Figyelt kérdés
Nyitott gépházba, természetesen. Oh, és nem szeretném megtenni, csak kíváncsi vagyok arra, hogy mennyire volna hatékony, rásegítenék egy ventilátorral is, hogy cserélje gyorsan a levegőt.
2021. ápr. 14. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hm? Erre használnak folyékony nitrogént. Amúgy logikus, hogy ha hidegebb elvegő megy a bordára akkor jobban le fogja hűteni, ez már csak fizika, de antarktiszra menni azért an.
2021. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, -40 fokban elég sz.r a vízhűtés hatékonysága, tekintve, hogy a jég nem annyira jó hővezető...
2021. ápr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, ha lesz rá pénzem és unatkozok, akkor mindenképpen kipróbálom.

És már bocsánat, de ezt el kell sütnöm: Akkor nem fagy le a gép?

2021. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D Igaz, folyékony nitrogén se rossz megoldás, nos a környezeti hatás egész jó hozzá :D, Hát, ami azt illeti, talán lefagy :D De amúgy, jó a vicc :D
2021. ápr. 14. 23:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy időben használtam minuszokban a laptopomat mikor könyvet árultam karácsonykor. Kicsit a kezemet is melegítettem rajta. :)
2021. ápr. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem jobb. a léghűtés alapvetően hőcsöves megoldással működik. jobb léghűtés ennél nincs. és ennek megvannak a korlátai. Egy könnyen párolgó folyadék van ezekben a csövekben, ettől tudja nagyon gyorsan vezetni a hőt. lényeg az, hogy elpárolog a forró részen a proci közelében, aztán fent a hideg részen kicsapódik. ez után a pórusokon (szivacsos szerkezetű , csövek ezek) visszafolyik a forró proci felé. tehát a korlátja ennek az, hogy egy bizonyos ponton a proci olyan meleg lesz, hogy gyorsabban párolog el tőle a folyadék, mint ahogyan vissza tudna folyni.


ezzel szemben a vízhűtésnél ilyen nincs. ott folyamatos az ellátás. nyilván sol dolgon múlik, de egy 3 ventis vízhűtés hatékonyabb lesz a 30 fokos szobádban, mint a léghűtés az antarktiszon. nem a hőleadó felület dönt tehát, hanem a hő felvevő! és ebben igazán jó a vízhűtés.

2021. ápr. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!