Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kell nekem ezért egy új,...

Kell nekem ezért egy új, belső hangkártya?

Figyelt kérdés
Az integrált hangkártyám zenelejátszásnál nagyon szar hangú, valószínűleg az Upmix/Surround funkció miatt. Filmeknél, játékoknál hibátlan a hangja. Vegyek emiatt egy PCI-E hangkártyát?
2021. ápr. 17. 08:37
A kérdező szavazást indított:
Emiatt nem érdemes harmincezret kiadni másik hangkártyára.
Igen, vegyél, tök jó lesz a hangja.
7 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Ne csak szavazzatok, szövegesen is írjátok, hogy miért!
2021. ápr. 17. 08:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Érdemes venni, de akkor már inkább egy olcsóbb stúdióhangkártyát. Ott is 30 ezer a belépőszint, de el fogsz ájulni a hangjától, főleg ha a hangszóró is minőségi, de egy olcsóbban is hallhatóan jobban szól.
2021. ápr. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Milyen néven keressek stúdió kártyát? A kinézett kártya egy Creative Soundblaster Z.
2021. ápr. 17. 08:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csak zenelejátszásnál szar hangú, akkor vagy a zenelejátszó szoftverben állítottál el valamit, vagy az integrált driverében.


A mai alaplapokban elég jó a hangkártya, nincs különállóra szükség.

2021. ápr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4, Hát, én minden lehetséges beállítási megoldást megpróbáltam, de zenelejátszásnál szar. De csak akkor ha benyomom a már említett Upmix/Surroundot. Ugye tudjuk, hogy ez mit csinál? Ez azt csinálja, hogy sima sztereo jelet szétosztja az összes, esetemben hat hangszóróra. Szerintem emiatt fos a hangja. Ha kikapcsolom ezt, akkor jó a hang, de akkor csak sztereóban szól. De látom, te tudhatod a megoldást, különben ugye nem írnád, hogy biztosan elállítottam valamit, nagyon megköszönöm, ha konkrétan leírod, hogy mit kell beállítani, hogy megfelelő legyen a hang!


Ez egy Asus Rog Strix B550-E Gaming alaplap, SupremeFX S1220A hangchippel, Sonic Studio 3 és Realtek Audio Console szoftverekkel.


Köszönöm, nagyon várom a megoldásodat!

2021. ápr. 17. 09:01
 6/9 hypno ***** válasza:

#5


A SupremeFX S1220A hangchip eleve 8 csatornás (7.1) viszont a zenék java része sztereo. Ezekből teljesen fölösleges 5.1 csatornás hangot gyártani, mert plusz információt nem tesz hozzá a zenéhez. Kétségtelen viszont hogy a stúdióban, hangmérnökök - akiknek ez a szakmájuk - által beállított hangképet tetszésed szerint szét tudod barmolni egy ilyen Upmix, vagy más hangzatos nevű szoftverrel.

2021. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6, Az előző gépemben még volt egy dedikált Creative hangkártya, ott is be volt állítva a surround, még is nagyon szép hangja volt. Az új alaplapba viszont nem ment bele ez a kártya.



4, Még mindig nagyon várom, hogy mit és hol kellene szerinted beállítanom, köszönöm!

2021. ápr. 17. 10:10
 8/9 hypno ***** válasza:

#7


Értem én, és távol álljon tőlem, hogy beledumáljak a dolgodba, de miért akarsz gyárilag kétcsatornásra kevert zenéből 6 csatornát gyártani? Szerintem az, hogy van 6 db hangszóród, az nem elég indok.


A színpadképnek van elegendő mélysége sztereonál is.

2021. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8, ez csak megszokás. Az elmúlt nagyjából tíz évben megszoktam, hogy minden hangszóróból szól a zene. Ki kell próbálni, hogy milyen tíz év után átállni, hogy csak kettőből szól. Szűk egy év alatt nem tudtam megszokni.
2021. ápr. 17. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!