Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy régi gépem, milyen...

Van egy régi gépem, milyen rendszer menjen rá?

Figyelt kérdés

A mostani gépemben elromlott az alaplap, és leghamarabb az új alaplap jövőhét csütörtökre jönne meg. Addig elkértem a régi gépet, viszont nagyon gyenge, de XP-t nem akarok rakni rá.

A neten találtam a Windows 10-ből és 8-ból egy Super lite verziót, mindkettőnek 1Ghz-es proci kell, és 500mb RAM. A gép konfigurációja: valamilyen celeron, vagy atom proci, ami 1Ghz-es, és egy 667mhz-es RAM modul, ami 1GB-os, és mellé 160GB HDD 7200rpm-es. A követelményeket teljesíti a gép, de nem lesz nagyon lassú? Csak böngészésre kellene, max 2 nyitott lap, a flash, és a reklámok tiltva lennének, meg kikapcsolva a windows felesleges szolgáltatásai(nyomtatás, defender, stb).

Reggel feltettem egy linux mintet, az iszonyatosan lassú volt rajta, még az egér is szaggatott.



2021. ápr. 17. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
A korának megfelelő dolgokat kell csinálni rajta, akkor jó lesz. Mostani oldalakból 1 is nagyon sok neki. De Word, Excel gond nélkül menni fog.
2021. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre Windowst ne rakj, csak szenvedés lesz az egész. Ott az antiX Linux, netezésnél az is épp olyan mint a Windows, csak nem eszi meg a gépet.
2021. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahigy elöttem irták, antix, esetleg Slax vagy Puppylinux
2021. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az antixot most töltöttem le, hátha jó lesz. Puppy-t már próbáltam, de nem akar felmenni a hdd-re. Meg a porteous linux is bejön, de az se megy fel, csak live módban megy. Ráadásul ez a gép csak legacy módban tud USB-ről bootolni, ezért sok linux nem indul el live-ban.
2021. ápr. 17. 13:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon minimalista vagy, akkor egy Tinycoret tegyél fel, és csak azt telepítsd, amire szükséged van, igy tényleg egy minimális OPrendszered lesz.
2021. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tinycore-t néztem, de live módban elég xar, még asztal sincs rajta. Amúgy még a damn small linux is tetszik, csak azt már nem fejlesztik.
2021. ápr. 17. 14:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

DSLt én is használtam, 10 éve, de lehet már akkor sem volt up to date:D

Tinycorenál is van lehetőség GUIval telepiteni.

2021. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na most az antiX müködik, csak települjön is fel a merevlemezre. De amúgy hasonló a puppy linuxra.
2021. ápr. 17. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

32 bit-es Linux, mindenképp ez a jó irány.


Lubuntu és Archlinux van letöltve nekem ilyesmi célra, de sosem jutottam el velük a telepítésig 😃


Meg Xombrero browser van még listán böngészőnek, valahol ajánlották, mert kisebb igényű lenne a chrome/firefoxnál.


Tapasztalatot semmiről se tudok mondani sajnos. Ezek olyan projektek, aminél eddig találtam jobb szórakozást eddig 😃


Esetleg egy SSD-t lehetne hozzádobni, azt lehet későbbi gépben is használni.

2021. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
CloudReady esetleg?
2021. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!