Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem férek hozzá a 3TB-os...

Nem férek hozzá a 3TB-os merevlemezemhez, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy 3TB-os Segate merevlemezem és nem férek hozzá az adatokhoz, mert az a másik winchesterem, amin volt egy windows 7 és azon keresztül formáztam meg a 3TB-os diskemet, az a 320GB kapactással rendelkező merevlemezem teljesen tönkrement. Sem a windows 7-et, sem a rajta lévő adatokat nem lehetett visszaállítani és semmilyen pre-format, egyéb más alacsony szintű gyári formattálási eljárást nem segített rajta, mert már a 0. szektortól, legalább 5GB-nyi területhez tartozó szektormennyiség súlyosan meghibásodott és nem lehetett letörölni és megjavítani sem. Semmilyen más particiót nem lehetett már rajta létrehozni. Tehát ezen a 320GB-os merevlemezen keresztül tudtam elérni csak a 3TB-os disket. Mit tehetek ? Hogyan és mivel lehetne megnyitni, helyreállítani és használni a rajta lévő adatokat. Van erre valami használható és érdemleges megoldás még ? Előre is köszönöm a segítségeteket!!

#hiba #merevlemez #winchester, adatok, 3TB #szektorhiba, meghibásodás,
2021. ápr. 18. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugye nem volt titkositva Bitlockerrel?


Ha nem, akkor csak a jogosultsagokat kell helyrerakni (sajat tulajdonba venni) egy masik windowsos gepen es maris hozzafersz mindenhez. Ha Bitlockerrel volt titkositva, akkor kuka, sosem allitod helyre a kizarolag az eredeti windowsban fellelheto kulcs nelkul.

2021. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint nem. A merevlemezt csak a Disk Manager veszi észre hogy ott van, de nem jelenik meg meghajtóként a Windows 10 alatt. Légyszíves írd le nekem lépésről-lépésre hogy miként lehet ezt megtenni, mert nem vágom, mármint hogy saját tulajdonba venni. A linux is csak valami LDA, vagy LDE, vagy valami ilyesmi kiterjesztett particiónként veszi észre, de ott sem jelenik meg közvetlen a disk, hogy meg lehessen nyitni rajta az adatokat.
2021. ápr. 18. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
A lemezkezeloben tarsits hozza betujelet (jobbklikk menuben ott lesz). Utana latni fogod az adatokat.
2021. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom mindjárt. Remélem valóban csak ilyen egyszerű. ;)
2021. ápr. 18. 20:48
 5/8 A kérdező kommentje:
Most bootolok be egy live windows 10 CD-ről remélem úgy is fog menni, mert más még nincs a gépemen csak még egy windows Xp. Az eleve nem lát semmit és nem is tudja kezelni szerintem a 3TB-os merevlemezeket alapból.
2021. ápr. 18. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az XP-nek inkabb a W10-es NTFS formatummal van baja.
2021. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pontosabban live windows 10 DVD-ről :)
2021. ápr. 18. 20:53
 8/8 A kérdező kommentje:
Oh szuper nagyon szépen köszönöm. Ez tényleg egyszerű volt. Csak importálnom kellett a disket, disk managerrel. A frász kerülgetett már, hogy elveszítettem az összes adatot a gépen. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!!!! Ment a pont :)
2021. ápr. 18. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!