Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erre a gépre le tudom tölteni...

Erre a gépre le tudom tölteni a win10 64-bites verziót?

Figyelt kérdés

Proci: core2 duo e8400 64x alapú processzor


Ram:4gb ddr2

Hdd:2x 250 gb


Támogatja a 64bites windows-ot? Megnéztem és elvileg ha a proci x64 alapú,akkor jónak kéne lennie.


És ha le tudom tölteni akkor csak pendrive-al tudnám,vagy egyből a gépre is?

Milyen előnyei vannak a 64bites windowsnak?



2021. ápr. 21. 11:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Próbáld ki és kiderül..
2021. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem akarok kockáztatni,és nemtudom mennyire éri meg felrakni a 64 bites verziót
2021. ápr. 21. 12:10
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha rákeresel a processzorra:

[link]

az első találat a gyártó oldala:

[link]

ahol egyértelműen leírják, hogy:

"Instruction Set: 64-bit"

és ráadásul 4 GiByte RAM-od van, amit a 64 bites operációs rendszer kezel megfelelően a 32 bites nem ( [link] ).

2021. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ahh köszi,ezért írta,hogy csak 3gb elérhető,így már ki tudnám használni mind a 4-et. Egyébként amikor letöltöm a windows oldaláról,akkor nekem nem kérdezte meg hány biteset szeretnék letölteni,pedig mindenhol ahol utánanéztem megkérdezte milyet szeretnének letölteni,nekem pedig automatikusan a 32-es változatot szedi le valamiért.
2021. ápr. 21. 12:17
 5/25 anonim ***** válasza:
Épp ideje lesz váltanod XP-ről.. ;)
2021. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 P.O.C. ***** válasza:
100%
Támogatja a processzor. Annyi előnyöd lesz, hogy a 64-bit rendszer 4 GB -nál több memóriát is meg tud címezni. Gyorsabb nem nagyon lesz tőle a géped egy ilyen koros platform esetén.
2021. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#5 ,nem XP-ről szeretném letölteni,hanem win10-ről,csak ami most rajta van az 32bites



#6 ,a mostani tápomhoz ez a gép jó,a játékokat futja amiket játszani szoktam rajta,de a +1gb ramnak örülnék

2021. ápr. 21. 12:24
 8/25 anonim ***** válasza:

Ami előnyöd lesz a dologból az nem más, mint a 64 bites programok támogatása. Ez azért fontos, mert egyre inkább húzzák ki a szőnyeget a 32 bites architektúra alól, tehát egyre több dolog nem fog menni rajta.


A memóriagondokat pedig szerintem 2 havi zsebpénzből, vagy ugyanennyi nasi árából lehet bővíteni, használt, de tesztelt memóriákból 8.000 Ft a 8 GB, ami ehhez a géphez bőven elég.

2021. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#8 ,nekem most van egy másik alaplapom,procival és videókártyával rammal meg minden finomsággal,csak nem jó hozzá a mostani tápom,mert hiányzik egy 4pines cpu kábel és a videókártyához se kaptam meg a kábelt,úgyhogy lehet veszek újat vagy a kábeleket szerzem be.

Úgyhogy addig el leszek ezzel,az új windows akkor tuti jót fog tenni neki. Köszi a választ

2021. ápr. 21. 13:18
 10/25 anonim ***** válasza:

Pároméknál ilyen van. Mehet rá a W10. Bátran ajánlom. 4GB+ memória mindenképp ajánlott.

Illetve videokártyából az alaplapiak elég gagyik. Egy h264ify mindenképp kell rá, de youtube FHD így sem garantált.

2021. ápr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!