Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 darab 1 Terabàjtos lemezt...

István18 kérdése:

2 darab 1 Terabàjtos lemezt szeretnék RAID 0 tömbbe fűzni. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 30. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez így nem elég konkrét. Linux/windows? hw/soft raid.. , de amúgy biztos raid0 és nem raid1?

[link]

2021. ápr. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, RAID 0 ba szeretném. (tudom, ha az egyik lemez "sérül", akkor minden adat elvész, de ezesetben inkább a méret és a gyorsasàg lenne a mérvadó.) Windows 7 rendszerről lenne szó. Olvasgattam, de sajnos a konkrét gyakorlatbeli létrehozàsáról nem nagyon találtam semmit.
2021. ápr. 30. 23:09
 3/9 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha sebesség kell akkor inkább vegyél SSD-t..!


Egyébként az alaplapok is tudnak raid 0 vagy 1 et, vagy csak simán win alatt dinamikus átnyúló kötet.

2021. máj. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4-essel értek egyet, esetleg opció lehet sshd , ha még nem vetted meg a lemezeket. Teljesítményükben valahol a hdd éss ssd között vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=6iBhf8rpobo


https://www.youtube.com/watch?v=SDYfi3tONjM


Ezek igazából belső tárnak ssd-t használnak, ha ez a belső ssd elég nagy, akkor szerintem jó megoldás lehet, hiszen maga a drive megoldja az optimális tárolást..

Hátulütő, hogy ugye mivel két eszköz, ezért ha az ssd rész meghal, akkor szinte lehetetlen róla bármit visszaállítani, kb raid0

2021. máj. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Manapság már annyira olcsók az SSD-k (akár használtan) hogy nem éri meg sshd-t venni. Élettartamban is az ssd-k többet bírnak a hdd-knél.
2021. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6-os ez igaz, de ha mindenáron ragaszkodik hozzá, én mondjuk jobb szeretem, ha ssd + hdd külön kombót, de nem tudom mekkora fájlokkal dolgozik a kérdező.
2021. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg ugye kinek mi mennyit ér, de szerintem raid0 akkora felesleges kockázat és instabil olcsón, hogy nem éri meg.
2021. máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ki szeretném próbálni a chia "bànyàszatot" a rendszer lényege a tàrhely nagysàga, és minnél előbbi elérhetősége-gyorsasàga lenne a mérvadó. (Ezért gondoltam arra, hogy raid tömböt hoznék létre a meglévő hdd-k ből erről még csak elméletben gondolkodom, mielőtt pénzt fektetnék bele)
2021. máj. 1. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!