Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kiterjesztés 3 monitorra így...

Kiterjesztés 3 monitorra így is működhet? (Windows 10, NVIDIA)

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy én eleve 2 monitort használok, viszont a munkám miatt jó lenne egy harmadik monitor.


A videó kártyámon van 2 DVI port és 1 HDMI port.


És az a helyzet hogy van rá kötve alapból HDMI-vel egy monitorTV, és egy sima monitor, ami amúgy VGA-s, de van hozzá átalakító amivel be tudom dugni a DVI portba.


Így a második DVI portom van szabadon, amihez szintén vettem egy DVI-VGA átalakítót, és rádugtam egy harmadik sima monitort.


És amikor rámegyek a kiterjesztésre, azt csinálja hogy a windows egyszerre csak 2 monitorra terjeszti ki a képernyőt, azaz nem tudtam három monitorra kiterjeszteni a képet, csak választani tudtam hogy vagy az új harmadik monitorra terjesztem ki a második képernyőt, vagy maradok a régi beállításnál. És persze akármilyen beállításra mentem, egyszerre mindig csak kettő monitor működött.


Szoftveres lehet a probléma, vagy egyszerűen a videókártya nem tudja így támogatni a három monitort? Kicsit valószínűtlennek tartom hogy a videókártya nem támogatná, mert akkor minek lenne ennyi port rajta?


Szerintetek mi lehet a megoldás?


2021. máj. 1. 18:43
 1/5 Argloss ***** válasza:
100%
Nvidia control panelban nézz szét.
2021. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Displayport Daisy Chain képes monitorokra lenne szükséged.
2021. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
A videókártya a ludas, mert csak két monitor meghajtására képes. Ha van a gépedben IGP, azt kapcsold be és az egyik monitort az alaplapi kimenetre kösd, így lesz mindhárom monitoron kép, viszont az IGP lefoglal némi RAM-ot videómemóriának.
2021. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3: Vagy nem. Sőt, az sem biztos, hogy a videokártya a ludas.


Nem minden alaplap tud párhuzamosan IGP-t és dedikált kártyát kezelni. Mivel a kérdező titokban tartotta a videokártyáját és az alaplapját is ezért erről többet nem lehet mondani.

2021. máj. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 lehet igazad van, nemrég beröffentettem egy GeForce 4 MX 440-et, amit 1024x768 felbontásra terveztek, a retro játékokat ekkora felbontáson is futtatja, de az asztalt simán kiadja Full HD 1080p felbontáson az analóg VGA kimenetén (csak az van rajta, a monitoron is van ilyen bemenet a HDMI mellett).
2021. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!