Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor vásárlás, tippek...

Monitor vásárlás, tippek tanácsok? Melyik legyen?

Figyelt kérdés

A minap adódott, hogy új monitor vásárlására szorultam. Elsődlegesen két lehetséges irányt látok. Az árkorlát az maximum ilyen 70.000-75.000 lenne. Az egyik az az, hogy veszek egy IPS, QHD, 75 hz-es monitort. A másik az az, hogy veszek egy VA, Full HD, 144 hz-es monitort. Nekem mindkettő irány jónak tűnik. Pár tudnivaló rólam: Elsősorban kalandjátékokkal játszom, így nem annyira fontos a magas képfrissítés, ráadásul PS4-hez kötném hozzá nagyrészt. Így viszont az a gond, hogy a ps4 se nem támogat 144 hz-et se QHD-t. Ritkán játszom gépen, akkor viszont mindegy, hogy QHD vagy magas képfrissítés. Így az lenne a döntő érv, hogy melyik jobb az emberi szemnek, a magas képfrissítés vagy a jobb felbontás. Még tanuláshoz meg meetekhez is használom a monitort, így viszonylag sokat olvasok rajta. Ezért az lenne a kérdésem, hogy mi kímélné jobban a szememet, a magasabb képfrissítés vagy a jobb felbontás? Két monitort néztem:

[link]

[link]



2021. máj. 5. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a felbontástól, és nem is a képfrissítéstől függ, hanem a monitor háttérvilágításától. Ha fontos a szemed, olyat választasz, aminek nem PWM a háttérvilágítása, hanem egyenáramú, ami kevesebb vibrálást okoz. A legjobb megoldás az OLED, de az nagyon drága.


Így maradnak az olyan alternatívák, mint az éjjeli mód beállítása, és a monitor fényerejének/kontrasztjának optimalizálása. Az se mindegy, hogy ülsz, milyen távolról nézed a monitort. Az a jó, ha a monitornak a középvonalánál van a szemmagasságod.


Egyébként a kettő közül inkább Philips, 144Hz-es monitort olyan játékra használnak, ami multi shooter/egyéb, ahol fontos a gyorsaság.

2021. máj. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a gyors választ! Akkor még gondolkozom, de a Philips lesz valószínűleg. Igen a kontrasztot és a fényerőt világéletemben szabályoztam, és a kék fényt leveszem minimumra.
2021. máj. 5. 12:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg van valakinek tapasztalata ezekkel a monitorokkal kapcsolatban?
2021. máj. 5. 12:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már szemkímélés, ajánlom hogy tegyél valami fényforrást a képernyő mögé, nekem sokat segít este. Én egy meleg színű kislámpát használok, de bias lighting vagy esetleg ambient lighting címszavakal találsz erre való cuccokat amik várhatóan kevesebbet fogyasztanak és színhűbb marad a képernyő képe is.
2021. máj. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben
2021. máj. 5. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!