Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nem ad képet a gép, de a...

Ha nem ad képet a gép, de a ventilátorok pörögnek az milyen hibára utal?

Figyelt kérdés
Most raktam össze használt alkatrészekbol. Mikor bekapcsolom, nem ad képet meg a billentyűzet se világít..

2021. máj. 12. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sípjelet ad? Ha igen, milyet?

Lehet táp, alaplap, CPU, RAM, videokártya, videokábel, monitor hibája is.

Talán legjobb, ha ezeket egyenként berakod egy (az adott részegységgel kompatibilis) jó gépbe, és meglátod, melyikkel nem működik. Illetve első körben, videokártya nélkül, az alaplap iGPU-kimenetére tedd monitorodat (ha nem így tettél eddig). Baráti körben biztos akad pl. másik monitor, amivel tesztelheted, sajátod-e a rossz.

De az is lehet elvben, hogy a szerelési kompatibilitás ellenére vmi vmivel mégsem jön ki jól. A procik és az alaplapok gyártói weboldalaikon pl. felsorolják, az ő egyes procijaik/alaplapjaik mely gyártó mely alaplapjaival/procijaival működnek együtt bizonyítottan. (Lehet, hogy ettől még mással is műxik, csak azzal nem vizsgálták.)

2021. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kabelek, Videokartya, alaplap, ram ebben a sorrendbe probalnam kideriteni
2021. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem ad síp jelet, pedig kellene neki, ha nem az Alaplap a hibás, nem? A monitort kipróbáltam, rakotottem laptopra és működik.

Eddig 2 fajta táppal próbáltam, de semmi változás. Szerintem ha a vga lenne a rossz, attól még a billentyűzet vilagitana csak képet nem adna. Próbálkozok.

2021. máj. 12. 19:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha kizárólag RAM-hiba lenne, amiatt is sípolna induláskor. De így, hogy 1x sem sípol, alaplap vagy proci lehet a gond. Feltéve persze, hogy nem a korábban lerobbant tápjaidat vetted most elő.

Az alaplap könnyen lehet hibás, annyira összetett szerkezet. És még csak nem is igen javítható. Ha van rajta egy felpúposodott kondenzátor, annak cseréje se egyszerű, a sokrétegű nyák miatt. Max ha levágod lábáról, és vigyázol rá, hogy ne folyjon az új forraszanyag a nyákra.

Mondanám még, hátha az iGPU a ludas, és esetleg(!) egy külön videokártyával még jól működne, de ha írod, hogy CapsLock, NumLock gombokra se reagál a billentyűzet visszajelző lámpája, akkor tényleg többről van szó.

Le tudnád írni a géped komponenseinek pontos típusát?

Illetve kaptál garit az eladó(k)tól arra az esetre, ha hazavitel után kiderül, hogy nem működik?

2021. máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Semmilyen garancia nem járt egyikhez sem.

A tápot is most vettem használtan, ez egy EVGA 600w, de mielőtt hozta a futár, kipróbáltam a régi chieftec tapommal a gépet és már azzal is ez volt a hiba. Nem sokáig próbálgattam ezzel a régi táppal, mert egy idő után sistergett.


Asrock a320m-dgs

R9 270X

EVGA 600w

Ryzen 3 1200

Hinyx DDR4 8gb 2133mhz

Valami régi hdd meg ssd

2021. máj. 12. 20:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Szembeszökő inkompatibilitást nem látok. Gondolom, Te is ellenőrizted. Jó lenne találni még egy ezekkel kompatibilis alaplapot és procit, és velük is megnézni. Legjobb, ha szakműhelyet felkeresel, ott szerintem nem gond letesztelniük.

De ha sistergett a régi tápod, simán kinyírhatott az új alkatrészeidből egyeseket, alaplapot főleg. Mi volt a régi táp pontos típusa (OVP, OCP megléte miatt)? Mindeddig használtad, minden OK volt vele, vagy már félre volt állítva, pláne pincében stb?

2021. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Elvittem a gépet szervizbe. Kiderult hogy a vga hibás. Minden más jó, de ha benne van a videokártya akkor az Alaplap se működik normálisan, ezért nem világított a billentyűzet se. Ha kiveszem a videokártyat és úgy indítom el a gépet akkor persze sipol, de világít az egér meg a billentyűzet is.
2021. máj. 13. 18:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy vga nélkül sípol? Milyen sípjelet ad? Képernyő iGPU-ról rendben műxik? Bebootol? Oprendszer elindul?
2021. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
4 rövid sipjelet ad aztán ennyi. Az igpu az a prociba integrált vga? Mert ebben a ryzen 3 1200 - ban nincs. Az Alaplapon van egy dvi-d csati de arra hiaba kotom ra a monitort nincs kep, be sem kapcsolja a monitort.
2021. máj. 13. 19:28
 10/12 A kérdező kommentje:
5 sipjelet *
2021. máj. 13. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!