Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miket kell nézni laptop...

Miket kell nézni laptop vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Nemsokára szeretném lecserélni a jelenlegi, 8 éves laptopomat. A gond az, hogy segghülye vagyok az elektronikus dolgokból, például hogy milyen processzor kéne bele, ram stb. Tehát full nem vágom a dolgokat. Korábban (hónapokkal ezelőtt) tettem fel kérdést konkrétan hogy mire kéne, de nem szeretném linkelni, mert full leszóltak, annak ellenére, hogy szerintem nem írtam hülyeségeket. Szóval megköszönném, ha valaki kicsit óvodás módon összegezné miket kell figyelembe venni funkció szerint amikor laptopot/notebookot vesz az ember, engem nem igazán érdekel hogy most fehér/szürke/akármilyen színű legyen, csak arra jó legyen amire használni szeretném. Olyan 200- 250 ezer körülig gondolkoztam, és olyat vennék, amin alapjáraton rajta van a windows. Ezen kívül mire használnám? Hát sulis dolgokhoz, íráshoz, videónézéshez, zenehallgatáshoz, illetve közepesen erős játékok elfutásához. Tudom, hogy nagyon relatív a közepesen erős, de semmiféleképp nem erős, 10-20 ezres játékokról van szó, nagyrészt ilyen ingyenesen letölthető dolgokról, amik ugyan nem egy 2ds játék, de nem is ilyen full hd ha értitek.. Továbbá android emulátoron (ha jól tudom így mondják) használnék különböző progikat tanuláshoz (anatómiás 3ds program), hogy a gépről tudjam nézni, ne telóról, mert az már főleg régi s haldoklik...

Szóval nem azt kérem, hogy ajánlgassatok gépeket, csak arra vagyok kíváncsi milyen tulajdonságok alapján kéne keresnem.

Köszi előre is a válaszokat!



2021. máj. 18. 12:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Sztem jobb, ha külön veszed a windows-t, mert azt bármikor újra tudod akkor telepíteni.
2021. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát én valahol (régebben) azt olvastam, ha rajta van a windows gyárilag, akkor elvileg jobban működik a gép, de én tényleg nem értek hozzá..
2021. máj. 18. 12:51
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
SSD legyen benne és minimum 8 GB RAM. Ha erre a kettőre figyelsz, nem nagyon tudsz mellé lőni.
2021. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerű, neten vannak olyan oldalak, ahol meg tudod nézni a különböző játékok gépigényeit. Ott leírják mekkora az ajánlott rám, pricesszor típus, videokártya típus. Ahhoz mérten válassz.
2021. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
A Windows-t én is külön venném, egyébként 200-250K-ért ami neked kell azt gyakorlatilag mind tudja.
2021. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Erről ti nem hallottatok semmit, hogy a gyári windows jobban futna?
2021. máj. 18. 12:56
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
200-250k ezekért? Már nem azért, de nekem van egy 7 éves laptopom, amit 500 euróért vettem anno, megfelelő karbantartással még jelenleg is mindre képes vagyok nagyon jó sebességgel. RAM-ot növeltem 8GB-ra, illetve raktam bele egy SSD-t, ez 90 euró volt, tehát összesen 590 euróból jöttem ki. Bár konkretizálhatnád a játékokat, mert a 3 évvel ezelőtti GTA 5-öt még elviszi 30 fps-sel, de a jelenlegit már nem.
2021. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Illetve ha a CPUt nézem akkor INtel core i3 vagy i5, i7..? MI a különbség? Utánaolvastam, de nekem ez tényleg kínai..
2021. máj. 18. 13:00
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem fut jobban a gyári windows. Azért jobb előtelepítettet venni, mert nem neked kell telepítéssel szüttyögnöd. Az, meg hogy "jobb, ha külön veszed a windows-t, mert azt bármikor újra tudod akkor telepíteni" (#1 hsz.) pedig egy hatalmas facepalmot érdemel. A gyárit is ujra tudod telepíteni (más kérdés, hogy én pl. soha nem telepítettem újra windowst, dehát lehet, hogy valakinek ez a hobbija...), persze nem kell, mert van factory reset is.
2021. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor olcsóbb ha külön veszem meg, mert a telepítgetéssel is 'szüttyögni' kell? Van informatikus ismerősünk, aki rátelepítené ingyen, de alig lehet elérni és ezért nem tőle kérdezem ezeket
2021. máj. 18. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!