Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újonan vásárolt HDD dokkoló...

Újonan vásárolt HDD dokkoló formázást követel a behelyezett adatokkal teli HDD-jeimre, de miért?

Figyelt kérdés
Axagon ADSA-ST Dual HDD Dokkoló.

2021. máj. 18. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Mert raid vezérlő van benne, hogy a két HDD mehessen Raid 0 vagy Raid 1 módban. Ehhez létre kell hozni egy tömböt akkor is, ha csak egy HDD van benne (1 elemű Raid 0, nekem is így van a régi alaplapomon, aminek nem működik a sata portja, de a raid vezérlő portja igen, így arra van kötve 1 db HDD). A tömb létrehozásához pedig formázni kell a HDD-t.
2021. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De én nem akarok raidot létrehozni, csak simán használni a lemezeimet.
2021. máj. 18. 15:14
 3/10 A kérdező kommentje:
Akármelyik nyilába dugom, mindkét helyen formázni akar.
2021. máj. 18. 15:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan kapcsold ki ezt a raid /duplikáció módot ha jót akarsz magadnak..!
2021. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Jó de hol? Laptopra kötöttem a dokkolót. Szoftver nincs hozzá.
2021. máj. 18. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Rossz sorrendbe dugtál be kábelt vagy fél másodpercnél tovább nyomtál rajta gombot, bármi, olvasd el a manualját...
2021. máj. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezen nincs olyan amit rossz sorrenbe lehetne bedugni. Egy usb és egy tápkábele van amit a 220-ba kell bedugni. Eddig egy Seagate külső hdd házával használtam ezeket a hdd-ket. de most vettem hozzájuk egy dokkolót is. Még particiókezelő programmal is néztem de egyikkel sem tudtam életre kelteni anélkül hogy formáznom kelljen. Ha visszadugtam erre a seagate elektronikájára akkor azzal ment, felismertte úgy mint eddig, de a dokkoló formázást kért.


Vagy az a baja hogy egy külső HDD-nek gyártott lemez elektronikájáról használtam?



Sokévvel ezelőtt vettem egy ilyet, elromlott benne a lemez, szétszedtem és vettem hozzá másik lemezeket. Aztán most vettem hozzájuk egy dokkolót hogy ne kelljen állandóan cserélgetni a lemezt benne. De ebbe meg beletettem a lemezt és nem tudta beolvasni formázás nélkül. Visszatettem abba amibe eddig használtam ott meg gond nélkül ment. Így kénytelen voltam a pótolhatatlan adatokat lementeni a laptopra a többit meg törölni hogy használni tudjam a dokkolóval legalább csak az egyik lemezt.

2021. máj. 18. 18:47
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocsi a link kimaradt:


[link]

2021. máj. 18. 18:49
 9/10 anonim ***** válasza:

"dokkoló formázást követel"

Mutasd ki hol hogy követel?


Inkább olyasmi baja van amit a manualja ír: ha az usbn nem volt PC-re kötve táp dugáskor akkor clone módba lép (talán), vagy ilyesmi..


Na ezért van nekem eSata interfészes dokkolóm, amiből az USB részt fizikálisan kigyilkoltam csípőfogóval.. :)

2021. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát még volt egy lemezem amit nem hazsnáltam vele, azzal megnéztem úgy ahogy írtad, de úgy is ugyan az a végeredmény:


A meghajtóban (F:) található lemezt használat előtt formázni kell.

Formázza?

2021. máj. 18. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!