Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a 256 bit aes biztonsági...

Mi az a 256 bit aes biztonsági jelzés néhány külső tárolónál?

Figyelt kérdés

Annyit ír, hogy tudok rakni jelszót a file-okra. De csinál mást is? Automatikusan másképp menti magától a filokat? vagy ha törlök valamit akkor nem kell felül írni hanem végleg törlődik?


A válaszokat köszönöm előre



2021. máj. 20. 11:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az adatlapon ez szerepel:

"Password Protection with Hardware Encryption

Store growing content on the My Passport SSD to alleviate limited internal storage space. Set a password to help keep it protected with built-in 256-bit AES Hardware Encryption with WD Security software"

[link]

tehát az AES-256-os titkosítást hardveresen végzi a WD Security software segítségével.


A kézikönyvben - a 13. oldalon - viszont érdekes kijelentés van:

"A password can be used to lock and unlock your drive."

ez szimpla ATA háttértár-zárszerűség:

[link]

lehet.


"Depending on your location¹, using a passwordmay encrypt your data.

...

1 Not all of Western Digital's products contain active data encryption. For some markets,like Russia, the encryption is disabled and cannot be enabled by the end user"

tehát hardveres AES-titkosítás bizonyos országokban forgalmazott típusokban - például Oroszország - nincs. Jó tudni.


Illetőleg az is kiderül, hogy a jelszó megadását a WD Security nevű szoftveren keresztül lehet megtenni.


Egy tesztben:

[link]

lehet is látni a szoftver felületét:

[link]

illetve az is kiderül, hogy ez egy egyedi szoftverrel - az végezheti a meghajtó zárását és titkosítását (tehát a WD Security szoftverben megadod a jelszót, az elküldi az SSD-t vezérlő mikrovezérlőnek, ami fogadja azt és a mikrovezérlőben levő firmware szerint zárja/nyitja/titkosítja/dekódolja a meghajtót) - ellátott WD blue SN550 NVMe SSD

[link]

és egy Asmedia ASM2362 USB-PCI express átalakító chip

[link]

van benne.

2021. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!:D


Akkor ha jól értem, ha nincs jelszó, akkor normál módon tárol, nem titkosítva igaz?

2021. máj. 20. 17:12
 13/14 A kérdező kommentje:
Nekem annyit sikerült találni róla, hogy Trim támogatással rendelkezik. Ez annyit tesz, hogy ha Windowson mindent törölnék, akkor használja a Trimet is igaz?
2021. máj. 20. 17:17
 14/14 A kérdező kommentje:

Jobban mondva úgy írták, támogatja az usb-n keresztüli trimet. De akkor az működik magától os alatt? Vagy nekem kellene kinjok kínja közt bekapcsolni? (Nem igazán értek hozzá, de azt tudom, hogy a trim jó neki, hogy ne legyen lassú)


A választ köszönöm előre is:D

2021. máj. 20. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!