Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya hőfok MSI?

Videókártya hőfok MSI?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vga: msi gaming z rtx 2060


Azt szeretném kérdezni,hogy az normális-e,hogy a kártya nagyobb terhelés alatt (játékkal teszteltem): "Metro exodus enhanced"edition amint eléri a kártya pontosan a 70-71C fokot a gépem hangja olyan hangos lesz mint egy helikopter kb úgy felpörögnek a ventik és maximálisan tartja ezt a hőfokot. Afterburnerben a power limit 105% Temp limit 87. Ha kikapcsolom a "Fan Sync"-t és manuálisan beállítom 60-ra a fan speed-t mert az még a csendes kategória számomra vagy akár 70-re a probléma ugyanaz..Eléri a 70-71C fokot a kártya és kezdődik a helikopter üzemmód és tartja ezt a hőfokot. "És zavar?" Nem,mert fejhallgatóval játszok,csak aggódok és nem szeretném,hogy valami baja legyen a kártyámnak. Hogy érdemes beállítani auto vagy manuál? Nektek hogy van beállítva?



2021. máj. 26. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A videokártyának baja nem lesz, a ventilátorokat kéne tudni, hogy ebben az általad helikopter üzemmódnak nevezett módban is ugyanúgy 60%-on pörögnek-e, de feltételezem nem. Hosszútávon nem tesz jót a ventiknek, ha 100%-on mennek, hamar csapágyassá válnak és egyre zajosabbak lesznek.


Nálam egyébként ki van kapcsolva, a videokártya driverében állítottam be (RX5700 XT Red Devil), minden hőmérsékleti pontnál 55%-on vannak a ventilátorok.

2021. máj. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
70-71 fok nem vészes. A power limit annyit jelent hogy ha a kártyának nagyobb teljesítményre van szüksége akkor azt felveheti, ez nem befolyásolja a hőmérsékletet. Én oc-ztam a kártyám és manuálisan 55%ra van állítva 67fok fölé még nem ment, csak kisebb gépigényű játékoknál szoktam levenni. Szerintem nálad a baj a gépházzal van. Mikor a régi házam cseréltem egy mesh házra 4-5fokot esett a proci és kártya hőmérséklete.
2021. máj. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: Köszi a válaszod! Most állítottam be,hogy mutassa és azt írja 70-71C foknál,hogy: 54 és 63,de az asztalon halkabb volt amikor beállítottam,hogy 60-on pörögjenek. Lehetséges,hogy rossz értéket mutat az afterburner amikor felpörögnek és,csak a manuálisan megadott értékemet mutatja? Meg miért akarja ennyire eröltetni a kártya,hogy határozottan ne menjen 71C fok fölé? Tőlem aztán mehet egy kicsit feljebb is,csak ne legyen ilyen K***a hangos..


Második: Köszi a válaszod! Egy Astrum AT6V TG házam van. Elöl 3 venti,hátul 1 és szép tágas. Tudom,hogy nem a legjobb,de ez ennyire rossz ház lenne?

2021. máj. 26. 23:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ugyanilyen kártyám van, én 58 fok fölött még nem láttam, bár nekem egy öreg HAF X-ben van, elől és oldalt megy be a friss levegő, hátul és felül pedig kifelé fújják a ventik.


De igazából ahogy írták, még azok sem veszélyes értékek, max a hangja lehet zavaró.

2021. máj. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!