Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel 10. gen: 65 TDP processz...

Intel 10. gen: 65 TDP processzorra leghatékonyabb léghűtés?

Figyelt kérdés

Intel Core i3-10320 processzorra milyen hűtőt? (bővebben lent)

Szeretném, ha alacsonyan, halkan pörögne és nagyon jól hűtene.

Noctua NH-L9i ami erre a kategóriára való elvileg, vagy ARCTIC Freezer 34 eSports DUO hűtő lenne a megfelelőbb?

Ez a második egyrészt kicsit nehéznek tűnik, valamint - gondolom - nagyobb teljesítményű processzorokra való, de viszonylag olcsó, nagyon jónak tűnik és a gari is elég hosszú rá.

Nem lehet, hogy mivel ilyen nagy, ezért eleve rendkívül kis sebesség elég neki, hogy lehűtse a processzort, míg a másik, ami "erre a kategóriára van" annak mindig nagy sebességen kell pörögnie a jó hűtés érdekében?

Hasonló procival ismerős Alpenföhn Ben Nevis-sel járt úgy, hogy alapjáraton, szinte 0% terheléssel 70 fok körüli a CPU, vagy a pasztázás vagy nem tudom mi lehetett a rossz.

Ez is azt mutatja nekem, hogy nagyon jó megválasztani a hűtőt.



2021. jún. 6. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Akkor már ezt: SilentiumPC Fortis 3 HE1425


Nekem húzott Ryzen 5 3600-on van, ami 6/12 mag/szál, és szépen teszi a dolgát, "be quiet! Dark Rock 4" teljesítményével megyegyező kb.

2021. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
RAM slot-okat nem takarhatja?
2021. jún. 6. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, pont azért, mert direkt elvan tolva, hogy ne takarja.
2021. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arctic Freezerem van, nekem bevált, OC-zett processzort is szépen tud hűteni. (I5 9600K, 4,6 GHz-re húzva 80 fok környékéig melegedett stressz teszten. Játék közben 65-68 fokos szokott lenni.)
2021. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!