Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gépházba hova lehet bekötni...

Új gépházba hova lehet bekötni az RGB-s ventilátort?

Figyelt kérdés

[link]



Egy "Corsair iCUE 4000X RGB Tempered Glass Black" gépház lenne megvásárolva, de ha veszek hozzá RGB-s ventilátort akkor azt hova tudom bekötni?


Azt tudom h a vezérlőbe kell, de abba a vezérlőbe vajon be lehet kötni, ami az első ventilárokat kezeli? Vagy külön egységet kell vásárolni a többi RGB-s ventilátornak?


Köszi.



2021. jún. 13. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van hely több ventinek is, akkor persze, hogy belehet a ház vezérlőjébe is kötni. De az alaplapra is mehet, ha van megfelelő csatlakozója.
2021. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos az alaplapon csak egyetlen venti csatlakozó van, az is a procinak =/

A ventilátort nem rendeltem meg hozzá, mert fórumon írták, hogy kell hozzá másik vezérlő, meg a corsair videójában is 2 fajta vezérlőbe csatlakoztatták a ventilátort. Ha megjön a ház, megnézem pontosan mi is van benne.


https://www.youtube.com/watch?v=EbKDfFrAXl0

2021. jún. 13. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen alaplap az, amin csak 1db fan header van és 40.000-es gépház kell mellé?


Valahogy nagyon kétlem, hogy tényleg nincs több.

2021. jún. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gigabyte GA-H110M-S2H


Én megnéztem, de nem találtam rajta, és a leírás szerint se nagyon látom. Vagy nagyon béna vagyok, pedig egy pár gépet már összeszereltem.

2021. jún. 13. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:

1db van:


[link]


Na, ebben az esetben már könnyebb egy splittert venni hozzá, és vezérelheti az alaplap egyszerre (egyformán) a ventiket.


[link]


Ha több kell, akkor pl:


[link]


Ez molexből veszi az áramot nem a tüskékből, de a tüskéken az RPM és PWM pineket használja a szabályzáshoz.

2021. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De amúgy nyilván a leírás szerint is van, [link] Ezért nem bíztam benned ;)
2021. jún. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ahhh basszus igazad van... azaz "óriási" proci hűtő kitakarta az alsó csatit, és nem láttam tőle.


Szerinted a gépházban lévő első ventik vezérlőjébe betudom csatlkoztatni azt a ventit amit rendeltem volna? és persze ez az alsó 4 PIN-es csati.


Ez lenne, bár gőzöm sincs milyen csatlakozója van a ventinek.


[link]


Köszi :)

2021. jún. 13. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!