Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali Pc 2db monitorral?

Asztali Pc 2db monitorral?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni,hogy lehetséges-e hogy a második csatlakoztatott monitoromon,csak szimplán egy háttérkép fusson? Nem szeretnék rajta böngészni se egyéb mást csinálni rajta,csak nem szeretném,hogy a sarokban porosodjon..és hogy ez a 2 monitor csatlakozása a vga-hoz jelent-e valamiféle teljesítmény csökkenést és vagy lassulást játékokban esetleg programoknál vagy a rendszerben. Úgy értem,hogy jobban megdolgoztatja-e a kártyát ,a gépet,hogy 2 külön monitort kell megjelenítenie?


Pc:


3600x

rtx 2070 super

16gb 3200mhz crucial b.

B550 plus

500gb 970 evo

2tb Hdd


Monitor:


1: Acer predator xb3 1080p144hz gsync


2: Benq2870U 3840 x 2160 60hz



2021. jún. 22. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Rá lehet kötni? Persze, csak megfelelő kábelek kellenek hozzá. A videókártyán van elég csatlakozó.

Lehet rajta csak a háttérkép? Persze, kapcsold ki a tálcát, és ne rakj oda semmilyen programot.

Jobban megdolgoztatja a kártyát? Nyilván, nem a saját fejéből találja ki a monitor mit kell megjelenítenie, de kétlem, hogy szemre észre vennéd a különbséget.

Viszont ha úgyis csak a hátteret szeretnéd, akkor egyszerűbb, ha kinyomtatod, és ráragasztod a monitorra. Nem fogyaszt, nem melegít, nem kell beállítani. Porosodni pedig ugyan úgy porosodik, akár használod, akár nem.

2021. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első monitort játékra használnám a másikat meg filmre,nyilván több erőforrásra van szükség hogy meghajtsa mind két monitort,de be lehet állítani hogy csak az egyiken játszál,szóval nem kell félni...
2021. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2/2 Köszi szépen! Igen,gondolkodtam ezen a filmezősdin én is,mert van netflixem . Akkor összekötöm és ránézek. :)
2021. jún. 22. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Maga a megjelenítés szinte semmit nem fog csökkenteni a teljesítményeden. Max ha mind2-n játszanál egyszerre de az eltérő méret miatt nem lenne élvezhető. Kösd be őket és meglátod. 8 éve kb 2 monitort használok, semmi gond nincs. Ha pedig megtapasztalod a 2 monitor előnyét, többet nem fogsz akarni lemondani róla :D
2021. jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4/4 Köszi szépen neked is! Kipróbáltam,de nem jön be. 2 monitorral a vga majdnem 60C fok az asztalon..és játék közben szokott ennyi lenni terhelés alatt. Megy vissza a sarokba. 😃
2021. jún. 22. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Két monitort használok, de szerintem van eltérés ha játéknál csak egy megy vagy ha kettő. Sőt akkor is volt eltérés, amikor két külön videókártya hajtotta PCI_E 3.0 x8-on a külön-külön a két monitort ( x16 helyett).


Két kattintással ki lehet nyomni átmenetileg am ásodik monitort így ez ne tartson vissza, viszont csak azért járatni hogy a háttérkép menjen rajta nettó butaság és energiapazarlás. Ha két olyna munkafolyamat megy, vagy az egyiken pl megy valami film, youtube míg a másikon csinálsz valamit az már oké :)

2021. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!