Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fut a processzorom túl...

Miért fut a processzorom túl nagy órajelen, overclock nélkül?

Figyelt kérdés
Mindig változik az órajel, a 4-hez közelebb szokott lenni, míg az alap órajel az 3.60 ghz. Én soha nem overclockoltam, semmi teljesítményt befojásoló dolgot nem hajtottam végre, a BIOS-ban is 3.60 ghz-t ír. Az alap hőfok szerintem magas, 10% használtság mellett simán 40-50 celsius fokon van. Proci: Ryzen 5 2600x alap órajel: 3.60ghz, 6 magos. A gépet egy csávótól vettük aki magának szerelte össze a gépeket a kért alkatrészekkel, ezt facebookon hirdette.

2021. jún. 27. 13:35
 1/4 meszike91 ***** válasza:
100%

A modern processzorok már nem csak alapórajelen tudnak futni, hanem ha a helyzet úgy kívánja akkor tudnak boost-olni.


A te procid elvileg 4,2-ig tud boost-olni ha megfelelőek a körülmények. Ezt a rendszer teljesen magától teszi, neked nem kell vele foglalkoznod.


Szerintem az alaphőfok se magas.

2021. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

boost, turbo nagyon reg benne van mindenfele prociban

vagyis egy gyari OC aminek megvan felso hatara

terhelve hogy melegszik?

2600x gyarilag 4,2GHz re mehet fel

de kobevesve semmi sincs rengeteg mindentol fugg, elsosorban alaplaptol


vagy bios resetels (de lehet ertelmetlenul ha semmit se piszkalt) vagy magad finomhangolod es ha nem igenyled ezt akkor alacsonyabbra veszed

2021. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem hittem volna, hogy alapból felmehet az órajel de már ezt is tudom.
2021. jún. 27. 17:17
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha már ti jobban értetek a számítógépekhez mint én, meg tudjátok mondani mitől indul újra random a gépem? A monitorok elsötétülnek de a gép nem áll le(Onnan tudom, hogy az rgb hűtőbordák világítanak.) egyszer csak ott találom magam mint ha csak simán bekapcsoltam volna a gépet. (windows töltés, gigabyte logó.) Én a proci túlmelegedésére tippelek de nem tudom.

Valami ötlet? Ja és minden bezárul az újraindítás alatt, tehát nem alvó mód.

2021. jún. 27. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!