Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magas a processzorom hőmérsékl...

Magas a processzorom hőmérséklete, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lecseréltem a pentium g3250 processzoromat egy xeon e3 1265l v3-ra, de szerintem magas a hőmérséklete. Lolozás közben 60-65 között van. Ha meg csak a netet böngészem meg még egy valami megvan nyitva a háttérben akkor ilyen 50.

Vagy ez nem is számít soknak? Esetleg ha megszárad kicsit jobban a paszta akkor ez lejjebb fog menni? Mivel 2 órája h cseréltem.



2021. jún. 30. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen lapban, milyen biossal, milyen beállításokkal? Elméletileg ennek kevesebb hőt kellene termelnie, mint a g3250-nek.


Mire vannak állítva az energiagazdáskodási beállítások win alatt és a biosban? Nem lehet, hogy meg vna emelve a TDP keret?


Mivel mérted?

2021. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Alaplap: MSI H81M-P33

Bios: AMI, V1.10

Ajánlotton van. A TDP-t nem tudom hogy kéne megnézni. Biosban is néztem, core temppel meg AIDA64-el is néztem max teljesítményen akkor 1 perc alatt felment 85fokra.

2021. jún. 30. 18:18
 3/8 A kérdező kommentje:
esetleg a paszta minősége számít?
2021. jún. 30. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:

A paszta minősége is számít, de csak egy-két fokot.


Bár a proci már az 1.0 biosnál is támogatott, van a lapodhoz 1.9-ig jó pár újabb verzió, lehet egy frissítés nem ártana.


Van olyan menüpont:

Long Duration Power Limit (W) - itt tudod kiválasztani, hogy mennyi legyen a turbo teljesítménylimitje


Long Duration Maintained (s) << itt tudod módosítani meddig tartsa ezt a szintet


Short Duration Power Limit (W) << itt meg azt, hogy a rövid ideig tartó turbó mennyi legyen


Nem kizárt, hogy [Auto] állásban egy magasabb TDP-s Xeon határértékei kerülnek beállításra. A te procid TDP-je ( ez nem a power limit ) 45W, míg a kommersz nem L-es Haswell Xeonoké 80W és 84W. Lehet az alaplap [Auto] állásban ész nélkül borítja rá a feszültséget...


Amúgy milyen hűtő van rajta?


Játék közben a 60-65fok az nem számít soknak ( főleg ha 30 fok van a szobában), a legbetegebb benchmarkok meg értelmetlenül magas hőfokokra is feltolják a procit, olyanokra is amik a normál használatnál nem fordulnak elő.

2021. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Paszta is számít de nem fog neked 20 fokokat lefaragni. Egyébként lehet, hogy hűtés csere megoldaná a problémát. Akár az is lehet, hogy a ház-nak rossz a szellőzése. Vedd le az oldalát hátha.
2021. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Átállítottam autoról, nem nagyon vettem észre különbséget. Ha minden igaz ez a hűtőnek a neve: Intel E97379. Az előző procinál is ezt használtam.
2021. jún. 30. 21:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezzel a hűtővel ez az érték teljesen korrekt! Egy komolyabb 35-40 dekás hűtővel azért ettől már egy 10-essel kevesebb lenne. Az alap box hűtővel terhelés alatt a 65 fok az jó érték.
2021. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor rendben. Köszi a segítséget. Valószínűleg veszek akkor majd egy komolyabb hűtőt.
2021. júl. 1. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!