Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kéne tennem, hogy az...

Mit kéne tennem, hogy az Ubuntu sikeresen bootoljon be?

Figyelt kérdés

Üdv!


Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy Acer Aspire E5 laptopom (6 éves) és Ubuntura lenne szükségem rajta. Ismerem a rendszert, de jelenleg ezen a laptopon az alábbi problémába ütköztem:


Feltettem az Ubuntu 21-et(Hippo), a telepítő teljesen jól működött, és fel is került a HDD-re. A baj azonban az, hogy indításkor megjelenik egy HDD ikon ezzel a szöveggel: no bootable device (kép: [link]


A segítséged abban szeretném kérni, hogy ilyenkor mit kell tennem, hogy normálisan be bootoljon a rendszer? A gyerekes hülye válaszoktól (pl nézd meg YouTube-on) kíméljetek meg légyszíves. Már rég megtettem és így sem bootolt be. A telepítést elvégeztem több adathordozóról is (pednrive és rw-s DVD) de ugyanez lett az eredmény...


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!



2021. júl. 9. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A kép link nem működik (nálam).

Én elindítanám megint a live rendszert, és csinálnék egy grub installt.

[link]


Egyébként UEFI boot?

2021. júl. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Acer + UEFI boot + Ubuntu --> van rá megoldás:

[link]

2021. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ezért is kérdeztem, hogy UEFI-e. :)
2021. júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam UEFI-t és Legacy-t is (videók alapján), de most megpróbálom így. Köszönöm! :)
2021. júl. 9. 11:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!