Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy 1660ti videokártyám...

Van egy 1660ti videokártyám amit nemrég vettem. Minden driver teljesen új rajta és mégis rohadt hangos. Csak egy ventije van. Minden ilyen kártyának hangosnak kell lennie?

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Hát igen. Egy ventis=olcsóbb. Olcsó hús=híg lé.
2021. júl. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:

Afterburner programmal megpróbálnám lassabbra állítani a ventilátor fordulatszámát (FAN SPEED), közben a kártya hőmérsékletét terheléskor lehetőleg 70°C alatt tartani, üresjáratban meg 50°C alatt.

Persze minél kisebbek a hőmérsékletek, annál jobb.


Ha csak hangos fordulatszámmal bírja ezeket a felső határokat, akkor a jelenlegi hűtővel nem tudsz mit tenni, legfeljebb a kártya feszültségeit próbálhatod csökkenteni, de óvatosan, mert instabil működéshez és programösszeomlásokhoz vezethet. (bár ha újraindul a rendszer, utána minden visszaáll)

Ezenkívül másik hűtést is kereshetsz rá, csak a méreteit kell ellenőrizni, hogy jól illeszkedjen.


[link]

2021. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy ventivel kell elfújnia a bordáról a hőt, így annak az 1 ventinek többet kell forognia, mint ha kettő lenne. Illetve nyár van, feltételezem a szobádban sem 20 fok van, nem csoda, ha hangos a kártya, sajnos ennyiből rosszabbak az 1 ventis kártyák, nagy a fordulat -> nagy a hang.
2021. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem értem ha már valaki ilyen videókártyát vesz miért nem tud rászánni pár ezret, hogy a több ventillátorosat vegye? Így ne csodálkozz hogy hangos.
2021. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!