Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok egyesíteni két...

Hogyan tudok egyesíteni két partíciót a merevlemezen, úgy hogy ne vesszenek el róluk az adatok?

Figyelt kérdés

[link]


A 4-es és 6-os partíciót szeretném egyesíteni.

A kettő eredetileg egy partíció volt, csak a Linux telepítésekor véletlenül szétfeleztem. Van rá lehetőség, hogy adatvesztés nélkül egyesítsem a kettőt? (A 4-es egyébként üres, a 6-oson van a Linux)



2021. júl. 17. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Itt részletesen le van írva a folyamat (merge two partitions)


Dióhéjban: meg tudod csinálni a windows diskmanagerével is, de van erre egy tök jó progi ami talán egyértelműbb, és "hülyebiztosabb". Én ezzel csináltam 1 éve - AOMEI)


Az a lényeg, hogy rendkívül óvatosnak kell lenned, mivel nem akarsz adatvesztést szenvedni.


Töltsd le ezt az AOMEI szoftvert - miután elolvastad a linket - aztán baromi óvatosan kattintsd be azt a 4 dolgot ami kell. Működni fog, de legyél észnél.

2021. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez Linuxos (Ext4-es) fájlrendszerű partíciókkal is működik? (gondolom azt a 4-es partíciót érdemes Ext4-esre alakítani, nem pedig fordítva)
2021. júl. 17. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha van adat a 6-on azt másold át a 4-re majd töröld a 6-os partíciót és a 4-est terjeszd ki az üressé vált területre. Mindezt win lemezkezelőben. Egyszerű.
2021. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Két külön fájlrendszert nyílván nem tudsz. Átmented máshová, és átkonvertálod a fájlrendszert.
2021. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A 6-oson van maga az op rendszer. Azt hogy lehet átrakni?

Vagy csak újratelepíteni lehet?

2021. júl. 22. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!