Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 és ubuntu dual...

Windows 10 és ubuntu dual bootos pc kialakításánál milyen sorrendben érdemes telepíteni az operációs rendzsereket?

Figyelt kérdés

2021. júl. 20. 08:41
1 2
 1/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
91%

Előbb Windows, utána Ubuntu.

Ne akard, hogy a Windows próbáljon neked dual bootot csinálni.. néha még a sajátját se sikerül neki :D

2021. júl. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Bármilyen sorrendben ha lehúzod addig a másik lemezt...
2021. júl. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 P.O.C. ***** válasza:
70%

Itt az indítómenün van a lényeg inkább. Valóban bármilyen sorrenden csinálhatod. De ha előbb Ubuntut raksz, majd utána Windows -t nem lesz indítómenüd. A Windows fog csak indulni. Csinálhatsz hozzá magas is utólag, de macerás.

Ezért kell utólag az Ubuntu, mert annak telepítője automatikusan konfigurálja a GRUB -ot, és a Windows is indítható lesz onnan.


A lemez lehúzós módszer csak akkor működik, ha külön lemezre mennek, de kénylementlen lesz minden indításkor átállítgati a boot sorrendet, vagy boot menüt hívogatni.

2021. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
48%

#2 Annak sok értelme van.. akkor honnan tudja a másodjára telepített op. rendszer, hogy van egy másik is?

Valamint ha csak egy HDD/SSD van, akkor mit húzol le? :D

2021. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

Nyilván a "másikat lehúzni" csak akkor lehet ha legalább 2db fizikai lemezünk van. De ez nagyon gyakran teljesül.. :)

Nagyonn sajnálom azokat akik nem ismerik a saját gépüket sem. Sajnos ez még az informatikát tanultak közt is nagyon nagyon gyakori. :(

Az indítómenüt már mindenki megkapja akkor amikor megvásárolja az alaplapját. Úgy hívják (uefi)BIOS. Pontosan ugyanannyi kattintás kell a biosos listában kiválasztani mint a grubos listából. Az alapértelmezett is ugyanúgy indul ha nem nyúlsz hozzá. Egyetlen különbség hogy a lehúzós módszernél nincs egymásrautaltság, bármikor bármelyik újratelepíthető bármilen módban (legacy/uefi). Aki pedig nem ismeri a F8/F11/F12 gyorsmenüt az vessen magára.. ;P

2021. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Előbb Windows, utána Ubuntu. És nem így érdemes, hanem csak így működik. A Windows ugyanis kérdés nélkül felülcsapja a GRUB-ot és nem fogod tudni indítani a Linuxot. A Linux viszont észre fogja venni, hogy van egy Windows is és szépen beteszi a GRUB menübe. 1:0 a Linux javára.


Egyébként hajrá! Nekem is így van, de legalább másfél éve nem indítottam Windowst.

2021. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

#5: Igen, a boot menüt is lehet használni. Csakhogy az csak akkor fog működni, ha a két rendszer külön fizikai eszközre van telepítve, vagy pedig UEFI módban van telepítve mindkettő, míg egy GRUB könnyedén kezel egyazon fizikai eszközön, de külön partíción lévő legacy rendszert is.

Azon kívül sokkal egyszerűbb a GRUB menüben a 10-15 másodperc alatt kiválasztani a rendszert, mint a megfelelő időben megnyomni az F12-t.

2021. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

"a GRUB menüben a 10-15 másodperc alatt kiválasztani"

Szerinted a biost nem lehet beállítani hogy 1 másodpercnél tovább várakozzon? (mondjuk 10 másodpercig) E várakozás közben nem mindegy hogy a post-ot látod vagy a grub-ot..?????

Ha valakinek kizárólag 1db lemeze van (!) akkor marad a grub módszer és lehet rettegni hogy nehogy jöjjön a window10-re egy nagy frissítés (ami >1éve volt utoljára) mert akkor nem fog a linux bootolni, lehet kézimunkázni (ha értene hozzá).

2021. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, ugyanarra az SSD/HDD-re akarod-e tenni mindkét rendszert, vagy két külön fizikai meghajtóra. Egy átlag asztali PC-ben szerintem ma már van legalább 1db SSD és HDD, szóval akár úgy is megcsinálhatod, hogy a HDD-n csinálsz egy külön partíciót és arra is telepítesz rendszert.


Ehhez nem muszáj törölni a HDD tartalmát, vannak programok amik tudnak új partíciókat létrehozni anélkül, hogy hozzányúlnának az adatokhoz: AOMEI, Minitool,stb.


És így akkor lesz két teljesen különálló elszeparált rendszered, amik teljesen függetlenek egymástól. Én ezt a módszert javaslom inkább, mert egy újratelepítéskor sokkal kevesebb fejfájással jár.

2021. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Előző vagyok, még annyi, hogy ennek a módszernek az a hátránya, hogy itt iylenkor nincs dual boot menü, hanem neked kell a BIOS Boot menüjéből kiválasztanod azt a meghajtót amiről bootoljon a gép.
2021. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!