Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan állítsam be jelerősítőn...

Hogyan állítsam be jelerősítőnek a routert? Optikai internetem van a digitől. Kábelen nagyon király is, de ez a fiberhome ont doboz, ami wifit ad hát nem túl stabil minden mobilon. 12 ezerért adnának normális routert.

Figyelt kérdés
Nekem volt otthon egy már nem használt Asus RT-NT+B1 router amit jelerősítőnek is használtam. Otthon úgy csináltam, hogy rádugtam a netet 198.168.1.1 és bejött a beállító oldal. Itt megpróbálva a digis lakásban a digi ONT (router) beállítása jön be és nem férek hozzá az asuséhoz. Úgy sikerült pillanatra az asus beállítást behozni, hogy kinyomtam a netet, de úgy nem lépett be, és a net visszakapcsolására azonnal a digis fiberhome oldal töltött be. Ha Fiberhome dobozból dugok kábelt az asusba azt tudja szórni csak én úgy akarnám, hogy ne kelljen kábelt raknom az asusba, hanem vezeték nélkül legyen a szoba másik sarkában. Asus appal próbálkoztam, de jelerősítőre áttállítást még nem találtam benne.

2021. júl. 24. 07:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolódj le a gépeddel a netről és csak az Asussal kapcsolódj össze. A kezelőfelület bejön, megkeresed és átállítod az alhálózatát pl. 192.168.2.0/24-re és az admin elérési címét 192.168.2.1-re. Ezen kívül állítsd access point módba és már össze is kábelezheted, ahogy korábban volt. A beállított címen el fogod érni a routered.
2021. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Javítom magam az #1-nél.


Két dolgot kevertem. Ha IP-t és alhálózatot állítasz, akkor nem kell az acces point beállítás, maradjon a router, így külön alhálózat lesz a wifi és a LAN. A szolgáltatói routerből a net az Asus WAN csatlakozójába érkezzen.


Ha nem csak wifin keresztül szeretnéd elérni, akkor a szolgáltatói routerben állíts a MAC címéhez fix IP-t és azon fogod elérni, amit ott beállítasz. Ekkor kapcsold AP módba és akkor egy alhálózat lesz az egész, mert a szolgáltatói router lesz az IP címek kiosztója (DHCP szerver) az Asus pedig egy switchként és AP-ként működik. Ebben az esetben viszont az internet a szolgáltatói routerből az egyik LAN-ba érkezzen.


Kicsit megbonyolítottam, de remélem, érthető.

2021. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!