Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg ilyen hangos és meleg...

Tényleg ilyen hangos és meleg ez a videokártya alapból, vagy átvertek?

Figyelt kérdés
Xfx Rx 480 4GB 100%-os terhelés alatt nagyon hangos a 1050Ti-mhez képest és 3 perc alatt 85 fokon van. Azt olvastam a maximumja 90 fok. Most vettem, nem volt még semmi hasonló kártyám. Esetleg este tudok róla csinálni videót, hogy mennyire hangos, addig kérlek írjátok le, hogy ez tényleg 3-4-szer olyan hangos mint egy 1050ti és normális-e a 85 fok pár perc után.
2021. aug. 1. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hangosabb, jobban melegszik de cserébe azért 50%-kal magasabb teljesítményt tol ki magából.


Érdemes megpróbálkozni a hűtő kitakarításával - ha még nem volt- és az alulfeszeléssel, akkor bő 10+ fokkal hűvösebb a kártya.

2021. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Hogy kell a hűtőt kitakarítani? Megfújkálom vagy szét kell szedni vagy hogy?
2021. aug. 1. 14:35
 3/13 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Mit gondoltok róla? Olyan mintha csapágyas is lenne nem?

2021. aug. 1. 19:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem értem minek kínzod Furmakkal, te azzal szoktál játszani? :D

A hangja inkább olyan, mintha beleérne egy kábel a ventibe.


Vedd ki a kártyát. A két ventillátornál lesz átlósan 2-2 fül amit összenyomva ki tudod venni a ventiket. Ha megvan akkor látod, hogy poros-e alatta vagy sem. Kézdezz rá az eladóra, hogy volt-e valaha újrapasztázva. Ha nem akkor (ha nincs ) vegyél valamilyne hűtőpasztát, szedd szét és pasztázd újra.


Ehhez itt egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=ZzwV7e0s1jA


Ha ez kész akkor nézd meg mennyi feszültséget kap gyárilag az egyes állapotokban és kicsit vegyél vissza belőle. Minimális alulfeszeléssel megmarad a teljesítmény, de a húfokok javulnak majd.

2021. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kivettem a ventiket és mind a 2 csapágyas, megforgattam kézben és lehetett hallani. Befújtam wd-40-nel, hátha kiold valami koszt belőle és megszűnik a hang. Amúgy játéknál is 100%-on fog menni, szóval nem értem mi a baj a furmarkkal. Alulfeszre ránézek, még nem csináltam ilyesmit. Nem volt poros alatta, de azért kiporszívóztam, biztos ami biztos.
2021. aug. 1. 20:25
 6/13 A kérdező kommentje:
A csapágyas dolgot felejtsd el, mert fejjel lefelé pörgettem :’D
2021. aug. 1. 20:27
 7/13 anonim ***** válasza:

"múgy játéknál is 100%-on fog menni"


Csaka a játék adta 100% terhelés az nem egészen ugyanaz, mint a tesztprogramok terhelése. Ezek egyszerre terhelik a videókártya minden részét, ami normál üzemben ( játékoknál ) nem feltétlen fordul elő.

2021. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Uh, ezt nem tudtam, hoppá. Köszi az infót. Elég hangos a kártya játéknál, de sokkal jobb a teljesítmény.
2021. aug. 1. 20:39
 9/13 A kérdező kommentje:
Na most adott be egy kék halált :( system(valami) exception
2021. aug. 1. 20:42
 10/13 A kérdező kommentje:
2021. aug. 1. 20:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!