Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Apple Macbook esetében 7...

Apple Macbook esetében 7 magos GPU vagy 8 magos GPU -t preferálnátok ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Segítséget szeretném kérni.


Igazából mindenképp a 13.3 colos verzió maradna. Annyival a pro nem tud többet, mint amennyi az egyetem miatt kellene. Egy 9 éves toshibáról váltanék.


Kérlek ne ítélkezzetek , mindenképp apple terméket szeretnék csak nem tudom abból hardveresen mégis melyik lenne az opcionálisabb.


Egy 7 magos GPU-val ellátott 256 GB-os , 16 GB egyesített verzió vagy ugyanez a 8 magos GPU verzióban ?


Előre is köszönöm !



2021. aug. 26. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
A GPU erejét nem magokban mérik, ahogy CPU esetében is lehet erősebb egy 4 magos egy 6 magosnál. Így ezt nem lehet megválaszolni.
2021. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok nagy informatikus, de én úgy tudtam az magos kifejezést von maga után.

Köszönöm, ez is válasz !

2021. aug. 26. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudtad, az azonos architekturából származó CPUk/GPU-k esetén a több feldolgozó egységgel rendelkezőnek nagyobb a teljesítménye.

Az M1-es MacBookok közül egyértelműen a 8 magos GPUval rendelkezőnek van nagyobb számítási teljesítménye. Én az erősebbet, a 8 magosat ajánlom.

2021. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !
2021. aug. 26. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire fogod használni.

Ha csak irodai szoftverek, böngészés, jegyzetelés, stb, akkor elég a 7 magos bőven.

Amúgy van rengeteg teszt erről:

https://www.youtube.com/results?search_query=macbook+air+7+v..

és elég látványosan látszik, hogy nincs nagy különbség a kettő között.

Ha nem tolsz durván grafikaigényes programokat akkor felesleges a 8 magos.

Az egyik videóban a srác mondja, hogy ő videószerkesztésnél sem tapasztalt különbséget az Air 7 magosa és a Pro 8 magosa között.

A 7 magosban is benne van a 8. mag, csak le van tiltva. Valszeg gyártási probléma áll a háttérben és a "selejtet" így hasznosítják.

2021. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon -nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget ! 🙂
2021. aug. 28. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!