Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek a Windows...

Mi a véleményetek a Windows 11 CPU support listáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én le vagyok döbbenve hogy egy pár éves gépet, amiben R5 1600 nem támogat.

De ez az Intel 7. generációra is igaz, hogy mégsem őskori, illetve gyenge gépekről van szó mégsem garantált a support.

A lista itt találtható:

[link]



2021. aug. 30. 09:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelező ezt a grafikai patchet használni :D
2021. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Inkább semmit. Igaz engem nem érint anynira, mert 10700k-nak mindegy, de nemrég adtam el a 6600k-t, attól még fel vagyok háborodva. Mellesleg a secure boot végett kell nekem is vele szrakodni, mivel MBR-en van az SSD-m. Fölösleges marhaságok.


Ne féljetek, úgyis kitalának valamit ezekre. (elvileg már van megoldás mostis) Egy 10 éves i7-es is még használható netezésre meg jópár dologra, nem pedig az újabbak.

2021. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Igyekeznek mindent elkövetni, hogy majd tudjanak amiatt sírni, hogy nem terjed úgy a Win 11 ahogy terveztük. De persze becsomagolják majd valami hangzatos maszlagba, hogy ők megint milyen jövőbemutató terméket készítettek, és nem értik, hogy lehet, hogy nem térnek át rá az emberek.


Na meg amúgy is, egy átlag felhasználó számára konkrétan semmit nem ad, amiért érdemes volna váltani, a hardverkövetelményekkel meg még inkább csak távol tartják az embereket.

Főleg a TPM-es résszel, mert azzal is max azt érik el, hogy ha valaki ki szeretné majd próbálni, de nincs a gépében, akkor jó eséllyel inkább letesz az egészről, mintsem csak emiatt vásároljon.

2021. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Pont R5 1600-am van, de nem terveztem leváltani a Win 10-et. A Win 7-et is csak azért váltottam le end of support után 4 hónappal, mert elfüstölt a 12 éves alaplap alóla. Majd ha ez is elpukkan, akkor az aktuális legújabbra váltok.
2021. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
2021. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
TPM2 miatt, amit bypass -olni lehet és akkor ugyan az mint Windows 10 -nél.
2021. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Végül is ezt találtam, ami relevánsabb indok:

[link]

Bár az MS is kiadhatta volna hivatalosan hogy ezt kell támogatnia CPU-nak.

#5.Gondolom lesz valami korlátozás, teljesítménycsökkentés...

De hozzá kell tenni akinek 1800X-e van például az mivel számít kevesebbnek manapság egy 10100F-től? Remélem kitalálnak rá valamit...

4 év és vége a supportnak, azért ezek a gépek még 5-6 évet is elmennek ha nem többet.

2021. aug. 30. 11:35
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

Azt hogy félreértik az emberek. Mivel az nem a végfelhasználóknak szól hanem az OEM gyártóknak. (HP, Dell, Acer, Lenovo, Toshiba, stb) Ha ők nem teljesítik e feltételeket akkor nem árulhatják win11-el előtelepítve a laptopjaikat gépeiket.


Igazából akkor fog meglepetés érni ha megnézed a win10 cpu support listáját is. Nem szerepelnek benne ~2014 előtti processzorok... :)

2021. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

#7


"#5.Gondolom lesz valami korlátozás, teljesítménycsökkentés..."


Le van írva a cikkben.

2021. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Majd meghosszabbítják a supportját, ahogy az XP-nek is tették, mert nem váltottak le róla az emberek. Ott volt egy nagy gépigény növekedés, a 7 és a 10 között nem sok, így az a váltás viszonylag flottul ment. Ha ugyan annyi élettartammal számolok, simán menni fog ez a gép 2028-ban is, nem kizárt, hogy kitolják, vagy hivatalosan megoldják a támogatását.
2021. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!