Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi kb. egy laptop élettart...

Mennyi kb. egy laptop élettartama?Egy 12 éves laptop meddig működhet még?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 12 éves HP Elitebook 8530p, és arra lennék kiváncsi hogy vajon kb. hány évet mehet még el?

Esélyes hogy felpúposodnak a kondenzátorok az alaplapon vagy ilyesmi?

A merevlemezét azt kicseréltem SSD-re, tehát az nem esélyes hogy beszarik, billentyűzet, zsanérok megkíméltek.

A konyhába vettem netezős gépnek így használtan nemrég.Az eladó azt mondta hogy újra lett pasztázva és kitakarítva, és valóban nem megy 60 fok felé se a processzor terhelve. SSD-vel meg 8GB rammal teljesen jól használható alapfeladatokra manapság is, és kiváncsi vagyok meddig mehet még el. Köszi a válaszokat előre is.



2021. szept. 9. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

A fő gondot most a hardverek elavultsága okozza, főleg az IGP.

Így max valamilyen Linux rendszert tennék rá, a Windows 7 helyett.

(Már biztonsági szempontok alapján, mivel újabb rendszerrel lomha lenne)

2021. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az elavultsága nem igazán okoz gondot, Core2Duo P8600+Mobility Radeon 3650 a proci és a videokártya, a legmegeröltetőbb feladat amit kap kb. az a youtube, azt is viszi 720p-ben..
2021. szept. 9. 15:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 9 éves a Lenovo Ideapad és végleg félretettem. Miért? Mert csak 10 cm-re lehet felnyitni, különben nincs kép. Nemcsak szalag gond, hanem a videokártya is, javítása többe került volna, mint egy új. Inkább vettem egy használtat.
2021. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

HP gépek mennek 20 év után is. Sajna hangosak még ha nem is melegedtek fel, már akkor is.

Ha rendszeresen lesz tisztítva még nagyon sokáig elmehet. De amúgy nem tudom miért aggódsz ilyeneket, adok neked most azonnal 2 ilyen teljesítményű gépet teljesen ingyen. Ózd környékén laksz?

Már amúgy is szerettem volna kidobni ezeket a szemeteket, így legalább felhasználnád. Egyikben nVidia grafikus kártya van a másikban már nem emlékszem.

2021. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!