Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen GAMER notebookot vegyek?

Milyen GAMER notebookot vegyek?

Figyelt kérdés

Rengeteg teszt, videó, cikk áttanulmányozása után egy ACER NITRO 5-re esett a választásom, mivel ár-érték arányban ezt találtam a legjobb konstrukciónak.


Főbb paraméterek:

- i7 10750H

- RTX 3060 6Gb

- 16 Gb RAM

- 1+1 TB HDD+SSD

- 15,6" 144Hz

- win10

- 499.990 Ft


Kritika leginkább a hűtését illetően érte. Illetve, félek, h a 15,6" kicsi már, egy 17,3" mégiscsak jobb élményt nyújt. Ilyen jellemzőkkel azonban i7-et nem, csak AMD Ryzen 5-7-tel találtam gépeket, amik elvileg még jobban melegszenek.


Viszont ha bárki tud ajánlani egy ehhez hasonló, akár olcsóbb, akár jobb gépet (500.000 Ft alatt), vagy csak ezzel kapcsolatban elmondani a véleményét annak nagyon köszönöm! :)


(Mielőtt vki megkérdezné miért nem PC, mobilitás/ingázás/ home office több helyről fontos szempont)



2021. szept. 11. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Én AMD-t akkor sem veszek/vennék ha kétszer gyorsabb lenne,jobb hűtése lenne. Régen is egy hulladék volt most is az hiába gyors....Egyébként jó ez konfig most hirtelen nem nagyon jut eszembe olyan ami 500 ezer alatt lenne sajnos.
2021. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

" jellemzőkkel azonban i7-et nem, csak AMD Ryzen 5-7-tel találtam gépeket, amik elvileg még jobban melegszenek"

Ideáig olvastam, mert abszolút tájékozatlan vagy, csak akkor nem értem hogy minek kell ilyeneket megállapítanod.(mert hiába a sok videónézés, ha nem szakfórumokat bogarászol, hanem olyan színvonalas hazai videósokat akik ic-t is csak képről láttak)


Az 1-es válaszadó meg tökéletesen megerősíti, szörnyű ez a színvonal esés itt a GYK-n, már a hardveres kategóriában is...


Szóval akkor tisztázzuk:

- Ha játékra akarsz gépet és nem akarod megsütni akkor csakis Ryzen, már csak azért is mert technikailag sokkal fejlettebb, ezáltal kevesebb a termelt hő is. Kisebb a csíkszélessége is.

De ha nekem nem hiszem olvass teszteket, tele van a net velük. Notebookcheck-n például, de ott a guru3d, hardware unboxed, hardware Jesus stb.



Amit én személy szerint ajánlok:

[link]

Kicsit túllépi de ennek már normális hűtése van, a feljebbi Nitroval ellentétben.

Illetve a "legendás" G15-ös Dell-t sem szabad kihagyni:

[link]

Ezek teljesen más kategóriát képviselnek mint a Nitro, vagy a legtöbb mainstrem olcsó gamernotebook ami kb. 1 óra után throttlingolnak.

2021. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

"AMD Ryzen 5-7-tel találtam gépeket, amik elvileg még jobban melegszenek."


Gyakorlatilag meg nem :)


A hűtés az kiemelt fontosságú mindenhol, főleg a gamer laptopoknál. Ha a 45Wattos procit nem bírod hűteni akkor lassul és pénzkidobás volt az egész.

Teljesen mindegy, hogy intel vagy amd van benne, ha kritika érte a hűtést ( nem a hangja hanem a teljesítménye miatt ) akkor inkább hagyd és keress olyat aminek jó a hűtése.

2021. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Jo hutesut vegyel


proci mindegy milyen, felesleges ra koncentralnod, boven eleg egy "gyenge" is

2021. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fér el egyik laptopban sem megfelelően nagy hűtés. Ezért mindegyik melegedni fog (nyáron meg főleg, de most ez nem gond). A drágább, 1 millió forintos laptopok is melegednek.

A melegedésen úgy lehet segíteni, ha aktív hűtőpadot használsz hozzá, újrapasztázod (Thermal Grizzly Kryonaut, ami sokkal jobb a gyárinál) és alulfeszeled a CPU-t és a GPU-t (ha engedi a rendszer). Ezekkel külön lehet nyerni pár fokot, de mindet együtt alkalmazva össze lehet hozni akár vagy vagy 10-15 fok mínuszt, vagy ugyanolyan meleg lesz, de legalább nagyobb frekvenciákon fog ketyegni a CPU és a GPU, tehát játék alatt nagyobb FPS-ed lesz.

2021. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A drágább laptopok is melegednek ez tény, főleg a gamer laptopok. De vannak olyan gyártók akik jobban eltalálják a hűtést és vannak akik kevésbé. Egy laptonál elég ha egyk evésbé jó megoldás 5-7 fokkal melegebb, főleg ha épp csak ennyi kell a thermal throttlinghoz. :)
2021. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legjobb laptopoknál is csak 4 keskeny, rövid lamellasor hivatott a hőt átadni a hűtőközegnek (a levegőnek). Vannak olyan laptopok, ahol az alsó rész teljesen nyitott, csak egy rács fedi. Mint a Lenovo Leginok. Az asztalon ezeknél is eléri a CPU a 90 fokot, de hűtőpaddal már sokat lehet javítani rajtuk 10, vagy akár 15 fokot. Egy korlátozás még így is megmarad, a gyártó által meghatározott maximális összes Watt érték. Hiába hűtöd le, ha a GPU-t nem engedi például 90 Wattnál tovább, mert ha ezt eléri, akkor is vissza fogja venni az órajelét. Aki kaptopot vesz, annak ezekkel a szabályokkal, korlátokkal meg kell barátkoznia.
2021. szept. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!