Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » APPLE iMac-et mire használják...

APPLE iMac-et mire használják általában, hogy lehet kihasználni?

Figyelt kérdés

APPLE iMac 24-re gondoltam.

Milyen előnyei illetve hátrányai vannak?

Mi van benne hogy ennyi pénzért árulják?

Nincs ilyen gépem csak tájékozódni szeretnék róla.

Normál fülest vagy fejhallgatót lehet hozzá csatlakoztatni vagy kifejezetten applet.?

Mindent tudni szeretnék róla.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. szept. 12. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

"Mi van benne hogy ennyi pénzért árulják?"

nézd meg ezt és minrját rájössz hogy nem is annyira drága :D

https://www.youtube.com/watch?v=f5GmFgdHOuw

Egyébként egy számítógép van benne.


"Normál fülest vagy fejhallgatót lehet hozzá csatlakoztatni"

igen, van rajta 3,5 jack


"APPLE iMac-et mire használják általában, hogy lehet kihasználni?"

amire általában egy számítógépet használnak az emberek. Ugyanúgy lehet (ki)használni mint egy windowsos gépet.

2021. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyébként egy számítógép van benne.

jó nyilván nem így értettem hanem hogy milyen tudás van benne..

2021. szept. 12. 18:16
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Kapni fogok ezért bőven negatív értékelést, de sebaj. Apple-kérdéseknél ez már megszokott, ha az ember nyíltan leírja a tényeket.

A helyzet az, hogy az Apple tipikus példája annak, amikor a márkát is meg kell fizetned. Ha veszel egy Apple terméket, akkor a vételár jelentős részét azért fizeted ki, mert az Apple gyártja, és rajta van a rágott alma.

Ez így megy, mióta az a cég létezik. Már az Apple II-t is 2-3-szor annyiért árulták, amennyi a reális ára lett volna. Kreáltak köré egy hangzatos mítoszt, miszerint ez azért annyi, mert ez annyival jobb bármi másnál, és hogy ebbe mindenki a szívét-lelkét beleadta, stb, stb. Meg persze az ára miatt státuszszimbólummá is vált, innentől pedig már ismerjük a sztorit.

Mondhatjuk azt is, hogy nem csak egy számítógépet veszel, hanem egy divatkelléket.

Nem, nem rossz gép... de távolról sem előnyös benne minden, és ugyanezt a teljesítményt feleennyiért is megkaphatod. Lehet, hogy nem ennyire divatos külsőben (bár nekem személy szerint annyira nem tetszik), de megkaphatod.

Aztán persze ennek a nagyon kompakt kialakításnak is megvan a hátránya. A bővíthetőséget gyakorlatilag felejtsd el, akár csak a javíthatóságot. Jack-csatlakozó meg kivételesen van benne. Meg van benne fantasztikusan sok, 8 GB RAM, összesen együtt a procinak és a grafikus hardvernek (bár extra suskáért 16 GB-ot is képesek beletenni), a 256 GB-os háttértár pedig méltán tükrözi a termék magas árfekvését. (Persze, extra pénzért ebből is kaphatsz értelmes tárolókapacitásút.)

Nemrég ismerősöm vett egy Apple gépet. Majdnem másfél millióba került. Sokat áradozott róla, de azért itt-ott elégedetlenkedett is. Ez így azért jobb lenne... az így nem teljesen tetszik... stb. Én meg a 200-ból összeállított gépemre egy rossz szót nem tudnék mondani. Persze, ez hozzáállás kérdése is, de azt hiszem, amellett, hogy én használom sokrétűbben a gépemet, azért ez mond valamit.

2021. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!