Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső HDD-t hogy kéne leformáz...

Külső HDD-t hogy kéne leformázni hogy a DVD lejátszó felismerje?

Figyelt kérdés

Van egy 250GB-os notebook HDD amit beszereltem egy házba. Leformáztam, a számítógép csak exfat meg NTFS-t enged FAT32-öt nem.

Miylen beállítások mellett kéne leformáznom hogy a Divx-es DVD lejátszóm felismerje és onnan is le tudjak játszani filmeket? Ha pl pendrive-ot kötök rá gond nélkül felimseri és le is játsza a filmeket, külső HDD-t nem ismeri fel.



2021. szept. 14. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

NTFS gondolom, a pen is az...

Van egy külső HDD-m 2,5", NTFS. TV felismeri, DVD lejátszónál lehet kevés a feszültség, olyanom nincs, de erre tippelnék.

TV-n kipróbáltad a HDD-det, ott megy?

2021. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
exFAT lesz inkább a jó szerintem. Amúgy meg miért nem próblálod ki? Az lehet valóban, hogy a lejátszó nem tudja ellátni elég árammal (és ennél fogva feszültséggel). Ha ciklikusan felpörög és leáll, akkor ez a gond. Lehet rajta segíteni ipszilonos USB kábellel meg egy telefontöltővel.
2021. szept. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az EaseUS Partition Master segítségével kellene fat32-re konvertálni.

Ha nem működik úgy sem, akkor megpróbálni egy kis, 30GB-os méretű partíciót létrehozni a HDD elejére.


Azért marha jó lett volna leírni a dvd-lejátszó pontos típusát.

Vagy legalább azt, hogy kb. melyik évben készülhetett az a nyamvadt készülék!

Esetleg van valami leírás a használati utasításában arra vonatkozólag, hogy maximum mekkora adattárolót támogat.

2021. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Microsoftos programok nem tudnak 32GB-nál nagyobb lemezt fat32-re formázni, de bármi más külső programmal vagy linuxal lehet.

Aztán figyelhetsz rá hogy a film csak SD lehet max 720 oszloppal, csak avi, csak xvid..

2021. szept. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tényleg, a mx szélesség 720 lehet csak, és avi(xvid, divx)...
2021. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, a DVD nem játszik mást le csak Divixes filmeket
2021. szept. 15. 10:30
 7/11 elistvan ***** válasza:
57%
fat32-re kell formázni. Csak úgy fogja felismerni. Esetleg ha kisebb partíciókra bontod a lemezt?
2021. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es azt hogy kell? Kisebb particiókra bontani a lemezt?
2021. szept. 15. 19:08
 9/11 anonim ***** válasza:
A dvd csak 1db partíciót kezel.
2021. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sikerült. köszi szépen mindenkinek a segítséget. Külső programmal FAT32-re konvertáltam és kezeli :d
2021. szept. 16. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!