Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olcsó kulső ssd vagy hdd xbox...

Olcsó kulső ssd vagy hdd xbox onehoz?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 06:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi hely kell és mennyi pénzed van rá.


Az Xbox One belső HDDje rettenetesen lassú, tehát ha veszel egy külső HDDt már rögtön nyersz annyit, hogy egy picit gyorsabban fog minden tölteni az extra hely mellett. A HDD egyértelműen a legjobb ár-érték arányú. Ott kapsz a legtöbb GBot a pénzedért. Csak USB3as és legalább 128GBos legyen és szinte bármilyen márkát vásárolhatsz. Ha pedig tárolni szeretnéd elsősorban rajta a játékokat és nem feltétlenül játszani róla, akkor az abszolút győztes. Ha külső meghajtóról futtatsz játékot az kissé tehermentesíti az operációs rendszert ami meg a belsőről töltögeti be a saját dolgait. Egy átlagos HDD olyan kb 100MB/sec (másodperces) adatátvitelre képes.


A külső SSD jóval drágább és a nonameket jobb kerülni. Viszont cserébe sokkal sokkal gyorsabb a legtöbb játékban. Minél inkább nyitott világú a játék és sok apró dolgot kell betöltenie annál inkább. Én évek óta használom és bár van olyan játék ahol nem sok különbség van, sokban fele annyi vagy gyorsabb a töltés (pl Forza Horizon). Az én Xbox One S-em SSDvel sokkal gyorsabban tölt minden játékot mint a barátom Xbox One X-e HDDvel pedig az egy jóval erősebb gép, gyorsabb HDDvel mint az alapgépek. Sok játékban komolyan mérhető teljesítmény javulást hoz mivel a gépnek nem kell várnia a lassú HDDre ha betölt valamit. Mivel SSDt nem tudsz nagyon venni olyan méretben amire sok játék ráférne ezért mindig azokat a játékokat érdemes rajta tartani amikkel éppen játszol. Sokáig egy 250GBosat használtam, ami elvileg bőven elég, de ha 100GBos játékokkal játszol rendszeresen mint pl Forza vagy Red Dead vagy COD stb akkor egy 500GBos (ami most van) sokkal jobb választás. Jut eszembe nekem a belső HDDm 1TBos (ami kb 780GB szabad hely a gépen) tehát amivel éppen nem játszom annak bőven van hely a belsőn, nem is használok külön HDDt tárolásra. Az SSDk adatátvitele sok fajta lehet. Az elsőm az 300MB/s volt, a mostanim az 550MB/s. Az USB3 amin kapcsolod a géphez az maximum 640MB/set tud szóval nem kell megőrülni valami hiperdrága NVME vagy ilyesmi meghajtóval ami több ezret tud, semmi szükség rá. Amúgy meg a 640et szinte biztos nem tudná a gép amúgy sem mert az csak az elméleti maximum és ezekben a gépekben nincs olyan fejlett processzor ami ki tudná használni. Ha találsz egy ilyen 400-500MB/s sebességűt akkor nem maradsz le semmiről.

2021. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!