Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi + sebességet/erőt ad 2...

Mennyi + sebességet/erőt ad 2 videokártya egyidejű használata (SLI)? több lenn

Figyelt kérdés
Tehát most van nekem egy msi rtx3080 gaming x trio, ha vennék még egy ugyanilyet, az konkrétan megduplázná az erejét? vagy több/kevesebb lenne? a memória igy összeadódna, és 20 GB-os lenne?

2021. szept. 24. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézz teszteket.

Ma már nem érdemes otthon SLI-t használni, hacsak nem bányászol.

2021. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem adódik össze. A teljesítmény pedig max 30-70%-al növekedne azokban a játékokban ami támogatott. Felesleges pénzkidobás lenne.
2021. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A ram nem adódik össze.mi lenne a cél,fix 144fps 4k felbontáson?
2021. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan munkafolyamatoknál, amik párhuzamosan le tudnak terhelni két GPU-t ott közel duplázódna a teljesítmény, ha a processzor és a többi hardver ezt ki tudja szolgálni. Pl video render, bányászat, GPU alapú számítások, 3d render stb..


A játékoknál erősen motorfüggő, a -20%-tól egészen a +80%-ig bármi előfordulhat, de átlagban 0%-ot jelent a második GPU, mivel a játékok nem skálázódnak több GPUra - néhány kivételtől eltekintve.


Ez még csak a kisebbik gond lenne, de az nvidia hivatalosan is megszüntette az SLI üzemmódot az RTX3080-nál is, így ez nem támogatott. Vagyis az RTX3090-en kívül semmilyen már 3000-res Geforce nem tud hardveres SLI-t.

2021. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nekem játékra kéne, semmi bányászat vagy videovágás...

Nem gondoltam annyira komolyan hogy veszek, csak eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha...


Tehát azzal lehet elérni a nagyobb teljesítményt, ha veszel egy erősebb kártyát (egyet)

2021. szept. 24. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!