Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD hőmérséklet értékkel mi...

SSD hőmérséklet értékkel mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nemrég beruháztam egy PNY Elite 960 GB-os USB-s hordozható SSD-re ( [link] ). Sentinellel azonnal ellenőriztem, és azt vettem észre, hogy hőmérsékletére állandóan 33 fokot ír. Bármit csinálok vele, kihúzom, újra visszadugom, mindig ezt az értéket mutatja. Mi lehet vajon a gond? A firmware-jére gyanakszom, hogy az lehet hibás. Esetleg ennél a típusnál nem is működik a hőmérséklet kijelzés? Akkor viszont nem kéne kiírnia semmilyen hőfokot...

2021. szept. 27. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a 33 fok nem minősül magasnak. Az enyém most éppen 31 fokos. Vagy az zavar, hogy nem változik?
2021. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél rá egy jégakkut és meglátod, hogy változik-e a hőfoka. :)

Mi a baj a 33 fokkal, sok, vagy kevés? Az enyém a házban folyton 40 fokos, akármit csinálok, nem kell törődni vele.

2021. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem az a problémám, hogy magas-e vagy sem, hanem az, hogy kézbe véve pl. sem mutat magasabb értéket (2.-nak: jégakkut rátéve se változna :) Szóval egyetlen értéket mutat, bármennyi is a tényleges hőmérséklete.
2021. szept. 27. 17:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez számomra is rejtély. De ha amúgy nem forrósodik, akkor nem kell aggódni. A HD sentinel úgyis jó előre jelezni fogja, hogy mikor lesz cserés.
2021. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Teljesen rendben van a hőmérséklete kézre. Nem forrósodik. Csak nem találok magyarázatot erre, hogy miért áll be 33 fokon :D
2021. szept. 27. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ssdk amik nem támogatják ezt
2021. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne hőérzékelő szenzor, de hogy a szoftverek ne hülyüljenek meg, egy fix, a firmwarebe égetett értéket visszajelez. Ez nálad 33 fok, az én régi SSD-mben 30 fok volt.
2021. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7-es: Így már világos, köszi!
2021. szept. 27. 19:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!