Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kontroller kérdés?

Kontroller kérdés?

Figyelt kérdés

Kontroller gyűjtő akcióba kezdtem. (PC-hez)

Már van Dualshock 4, Dualsense, Xbox Series X/S kontrollerem eddig.

Xbox One kontrollert nem tervezek szerezni, mert elvileg majdnem pontosan ugyan az mint a Series X/S, csak 1-2 pici dolog más rajta.


Viszont ez az Xbox 360 kontroller megfogott engem.

Az interneten sokat olvasni arról, hogy az Xbox 360 kontroller a valaha volt legkényelmesebb, legjobb kontroller, nagyon kézre esik, így-úgy.


Viszont ahogy én láttam, manapság újonnan már nem nagyon kapni. (Legalábbis nekem fehér színben kellene és olyan kevés van)

Általában oda van írva, hogy utángyártott, vagy teljesen más cég neve van oda írva.


Tudnátok segíteni / tapasztalatot elmesélni, hogy ez az utángyártott dolog mennyire megbízható, és hogy ugyan olyan-e mint az eredeti, stb?

Szerintetek megéri ma még a 360 konrtollerrel törődni a meglévő eszközök mellett?


Ezzel együtt egy szavazást is kiírok, ahol bekattinthatjátok melyik kontroller áll a legközelebb hozzátok, egy kis népszerűség felmérés céljából.



2021. szept. 28. 16:30
A kérdező szavazást indított:
Xbox 360 kontroller
Xbox One kontroller
Xbox Series X/S kontroller
Playstation 4 Dualshock kontroller
Playstation 5 Dualsense kontroller
Más, drágább kontrollert használok
Más, olcsóbb kontrollert használok
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira vágysz rá, miért ragaszkodsz a fehérhez?

Nem tudom, hol keresgéltél, esetleg körülnéztél itt [link] vagy itt [link] vagy itt [link] már?

2021. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
PS5-ös kontrollerre szavaztam, de ha már gyűjtesz miért nem veszel egy "Nintendo Switch Pro" kontrollert?
2021. szept. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ennek mi értelme?
2021. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

360 gyártása majd egy évtizede befejeződött így bontatlan kontrollereket is alig találni. Azért olvasol róla annyi jót, mert míg a legtöbb konzolhoz a kontrollereket leginkább funkcionálisan tervezték - vagyis, hogy legyen rajta X db gomb meg irányító - addig a 360 kontrollernél az ergonómia volt fontos.


Érdekességképpen ki lehet próbálni, de jobb ha tudod, hogy az One kontroller a 360as továbbfejlesztett változata és sokkal kényelmesebb. A Series kontroller pedig az One kontroller továbbfejlesztett változata. Én rengeteget használtam a 360as kontrollert és kiváló volt a maga idejében, de már az One kontroller hosszabb használata után is rossz visszamenni. A Series meg még kényelmesebb mint az One.


Az utángyártott kontrollerekkel az a baj, hogy... utángyártottak. Ezek a kontrollerek jóval olcsóbbak mint a hivatalos, hiszen mással nem tudnának versenyezni és ez a minőség rovására megy minden esetben. Emellett a kinézetük sem lehet pont ugyanolyan, hiszen akkor szabadalmat sértenének. Vagyis ha csak amiatt vennél utángyártottat, hogy legyen egy "360as" kontrollered annak semmi értelme. Se fogásra, se használatra nem lenne sok köze az eredetihez. Ráadásul a minőségük is finoman szólva gyenge ezeknek.


És természetesen ha használtat veszel mindig számíts rá, hogy ezek a joyok ennyi idő után már vagy totál lestrapáltak vagy nem is működnek rendesen.

2021. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!