Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Férjemnek egy Xbox One X vagy...

Férjemnek egy Xbox One X vagy egy Xbox Series S konzolt vegyek ajándékba?

Figyelt kérdés

Annyit tudok hogy ami most van neki azt még 2015-ben vette talán Xbox One a neve annak is. Viszont már nem mai csirke. Ezért szeretném meglepni egy újjal. Ha ez még segítség lemezes játékai nincsenek csak digitális boltból veszi őket.


Érdeklődtem már a használt piacon is hardverapro , marketplace de ott a One X típust 100 ezer környékén ajánlották hogy higyjem el az a legjobb a piacon jelenleg, viszont múltkor amikor egy videojáték üzletbe jártam az eladó a series s változatot ajánlotta inkább,ha a kettő közül kellene választani.


Azóta pedig osszevagyok picit zavarodva hogy akkor most melyik a jobb. :))) aki ért ehhez segítene nekem tanácsot adni? Köszi mindenkinek.


33/N



2021. okt. 4. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Series X-et vegyél, az is van ha-n 175k körül.
2021. okt. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha 4K/UltraHD TV van akkor One X, az tudja a nagyobb felbontást.

Ha nem, akkor minden másban jobb a Series S.

2021. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:
83%
#3: OK boomer! :D
2021. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
88%
Én series s-t vettem a férjemnek. Nekünk a 4K nem volt szempont, így számunkra ez volt a legjobb ár-érték arányú konzol. Hozzá kapott fél éves gamepasst, plusz egy kontrollert, hogy közösen is tudjunk játszani. Nagyon jó választás volt, a gamepasst különösen ajánlom! :)
2021. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Mivel a Microsoft (az Xbox gyártója) nem igyekszik tisztázni a dolgokat én pedig szeretem magamra venni ezt a feladatot ezért itt a válasz:


Az Xbox One konzolcsalád, amiből a férjednek is van már kifutóban van. A szériában több gép is megjelent, van amit csak Xbox Onenak hívnak, de van S és X jelölésű is. Az S és X jelölést a Microsoft teljesítmény és tudásbeli különbségre használja. Az One S az olcsóbb úgynevezett átlagfelhasználóknak szánt darab elsősorban HDTVhez és az One X a drágább, komolyabb játékosoknak szánt 4K TVhez. Mint említettem az Xbox One kifutó model. Hacsak valakinek nincs jelenleg is ilyen NEM AJÁNLOTT manapság már ilyet venni. Játékok előreláthatóan még megjelennek rá egy évig biztosan, de semmi sem garantált. Akármilyen olcsó is lényegében meg vannak számlálva a napjai így ha veszel egyet akkor nem hosszú időre teszed (már ha új játékokkal is akarsz játszani).


Ezzel el is érkeztünk az új (jelenlegi) generációhoz a Series S és Xhez. A felállás ugyanaz. Series S HDTVhez és Series X 4K TVhez. Ez nem azt jelenti, hogy a Series S használhatatlan lenne 4Kban csak nem ad olyan tiszta képet. A Series konzolok VISSZAFELÉ KOMPATIBILISEK ami azt jelenti, hogy lejátsszák az ÖSSZES ONE játékot, többé kevésbé feljavított grafikával (játéka válogatja). Az, hogy a férjed digitálisan vásárolt azt jelenti, hogy ha az új konzolon bejelentkezik a megszokott felhasználónevével akkor minden megmarad és onnan folytathatja ahol abbahagyta. Minden játék ugyanúgy letölthető, az új gép menüje szinte teljesen ugyanaz amit megszokott (az új gép új funkciói csak az extrák). Mint említettem a Series S és X között elsősorban teljesítménybeli különbség van, de vannak más dolgok is.


A Series Sben NINCS lemezmeghajtó és 500GBos tárhelye van amiből 360GB használható játékok telepítésére. Ez rosszabb esetben (Call of Duty vagy GTA játékok akár 100GBosak is lehetnek) akár csak 3-5 játék egyidejű telepítésére lehet elég. Emiatt fel szokott merülni mivel lehet ezen javítani. Az első természetesen a gazdálkodás a hellyel ami könnyebb ha gyors a net vagy van egy USB3as merevlemez otthon. Külső merevlemezről csak One játékokat lehet futtatni, a Seriesre írtakat csak a belsőről, de tárolni lehet őket külső lemezen is. Van egy a géphez kapható 1TBos bővítőkártya, de az meglehetősen borsos árú még. Ne feledjétek, hogy ha netre van kapcsolva a gép akkor az éppen játszott játék mentéseiről kb 10 percenként csinál egy biztonsági másolatot a netre. Így ha le kell törölni valamit akkor újra letöltés után onnan folytatható ahol abbahagytátok.


A Series Xben VAN lemezmeghajtó és 1TBos tárhelye van amiből 800GB használható játékok telepítésére.


A Series S egyértelműen sokkal olcsóbb és könnyen beszerezhető manapság. Ajánlott fogyasztói ára 114.000Ft, néha kissé olcsóbban is látható.

A Series Xből nagyon korlátozottak a készletek és előreláthatóan így is marad még sokáig, hivatalos ára 185.000Ft, de a legtöbb viszonteladó jócskán rátesz. Nem ritka a 200e feletti ár ha egyáltalán van.


Ahogy fölöttem is ajánlották, a Game Pass (Ultimate) előfizetést én is melegen ajánlom bármelyik géphez. Havi 350-400 játék korlátlanul játszható, beleértve sok játékot a megjelenés napján.

2021. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A tévénk sarkában kis matricán az áll FULL HD 1080p
2021. okt. 4. 14:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz a Series S bőven elég teljesítményben. Az maximum 1440pt tud, de a legtöbb játék elsősorban 1080pben fut rajta.
2021. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Series s vegyél, ha tényleg nem szempont a lemezmaghajtó! Az xbox one után az is elégjó lesz! 360gb elég lesz mikor én is xboxoztam max 2 játékkal játszottam, ha megunja őket letörli és játszik egy mássikkal( persze én magamból indulok ki). A férjed mivel szokott játszani? Írd már le pls
2021. okt. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a SeriesX (semmikképpen nem One X) nem fér a keretbe, akkor a Series S. Egyedül a tárhely lehet problémás, az nem túl sok, az 1TB-os bővítés meg (jelenleg) majdnem annyi, mint maga a konzol. De műszakilag és időtállóság szempontjából biztosan a Series S a jobb választás, akárki akármilyen boltban akármit is mond :-)
2021. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan One helyett másik One-t vennél karácsonyra? Mi ebben a logika?
2021. dec. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!