Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit szóltak az újabb amd...

Mit szóltak az újabb amd procikhoz?

Figyelt kérdés
A Ryzennel fémjelzett darabokra gondolok egy 5600H jelzésű laptopot nézegettem

2021. okt. 5. 19:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Vajon ezek is melegednek mint a régebbiek.Volt egy amds laptopon nagyon durván melegedett.
2021. okt. 5. 19:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha durván melegedett akkor az a laptop hulladék volt. Az adott processzorosztályok hőtermelése meg van szabva, a Ryzen5 5600H pl a 35/45Wattos kategóriába tartozik, ugyanannyira melegszik mint akármelyik másik 35/45 wattos processzor.

Vannak gyártók akik ratyi hűtéseket tesznek a laptopba ( vagy úgy konfigurálják a laptopot, hogy a processzor hőtermelése időnként nagyobb, mint a hűtőképesség), azoknál fő fel a laptop.

2021. okt. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Asusom és Fujitsu Siemensem van.A Fujitsu ahogy újabban hívják már jó régi az Asus t viszont szeretem a hűtése kiváló.
2021. okt. 5. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
5600H mellett van dedikált vga is ha minden igaz, tehát 2 hardver ontja a hőt.van laptop amelyiknek jobb a hűtése,van amelyiknek rosszabb, ennek mindig utána kell nézni.
2021. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor maradjak a 4600h mellett ott nincs dedikált vga
2021. okt. 5. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs akkor kevesebb hő képződik.azt hittem hogy csak az U-jelzésű laptopok futnak dedikált vga nélkül.de nézz utána, lehet hogy találsz ilyet 5600h procival is.
2021. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én tévedtem
2021. okt. 6. 12:04
 8/9 A kérdező kommentje:
És a H jelzésű procik jobbak mint az U jelzésű ek
2021. okt. 6. 12:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Az U jelzésűek az ultramobil procik, ahol a TDP keret 15/18 wattban van limitálva. A H jelzésűek 35/45 wattosak.


Az 5600H ban van IGP, nem szükségszerű mellé a dedikált videókártya, de a teljesítményük miatt általában a H-s ( 45 wattos ) procik mellett van. Akkor ontja mindkettő a hőt, ha mindkettő terhelve van, olyan folyamatoknál amik nem igénylik a dedikált gpu-t az teljesen inaktív és csak az IGP dolgozik.


A 4600H meglepő módon ugyanilyen, csak egy generációval régebbi.


Ha nem kell a magas 3D teljesítmény vagy nem renderelnél GPUval akkor általában elég egy U jelölésű proci csak a körítés jó legyen.


Azt találd ki mire használnád a laptopot.

2021. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!