Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyenáramú inverteres fáziselt...

Egyenáramú inverteres fáziseltolásos villanymotornál kizárólag kontakthiba lehet ha indulásnál mindíg rándul de hol felpörög, hol nem? (aksis flex).

Figyelt kérdés

Nem tudok már mire gondolni, ha a kapcsoló bent van, kapcsolgatom, tízből kétszer elindul, pörög, de egyébként csak rándul egyet, majd hibát jelez a led.

Ha a kapcsolót kiiktatom, és csak a drótokat érintgetem össze, sose indul el, csak ránt és hibajelzés.


(a kapcsoló sima mechanikus semmi elektronika, az külön van beöntve műgyantába, és kilóg belőle egy ceruzaelem méretű kondi)

Hidegen gyakrabban indul, mint bemelegedve.


A motort már érintőlegesen teszteltem a tekercsek jónak tűnnek, bár nem jelenti azt, hogy nem zárlatos valahol.


Mi lehet a gond?

Mivel próbálkozzak?

A nagy kondi cseréje segíthet?

Vagy szedjem le a műgyantát, és mérjem ki?



2021. okt. 7. 11:36
 1/5 Kránitz Ádám ***** válasza:

Ez hogy kerül a számítástechnika-hardverek csoportba?


Nem az elektronikus eszközökhöz akartad?

2021. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam itt több a villamosmérnök/hozzáértő, mint ahol tanácstalan háziasszonyok/ telefonos gyerekek irogatnak..
2021. okt. 7. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan villamosmérnök vagyok, de ehhez pont nem értek. Azt javasolnám, hogy a hobbielektronikán kérdezz inkább, ott tényleg akadhat hozzáértő.
2021. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok.
2021. okt. 7. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Kondi cserés lesz.
2021. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!