Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Viszonylag olcsó alaplap,...

Viszonylag olcsó alaplap, rengetek SATA csatlakozóval?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani olyan alaplapot, amin legalább 10, de inkább több SATA csatlakozó van? A CPU foglalat, memória típusa lényegtelen. Lehet akár használtan is. Ár mondjuk 100 ezer Forintig. És Magyarországról beszerezhető legyen, ne kelljen külföldről megrendelni.

2021. okt. 7. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez még a szervereknél is ritka szerintem, normál alaplapoknál 6-nál több sata port nem szokott lenni, még high-end lapoknál sem túl gyakori a 8 port.


Viszont pci-e sata (raid) vezérlőkártyát tudsz venni külön is és kártyánként kapsz 4 sata portot.

2021. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A szerverben is raid kártya van
2021. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen alapból van 8 SATA:

[link]


de lusta vagyok tovább keresni. :D

2021. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy PCIe-es kártyát használok jelenleg. Ezzel annyi baj van, hogy borzasztóan megnöveli a boot időt. Az első post-üzenet ami megjelenik a monitoron az ennek a kártyának a szövege (az alaplapi logo ki van kapcsolva), felsorolja a hozzá csatlakoztatott eszközöket, utána elkezdődik az Op. rendszer betöltése, és itt megakad a történet. Pörög a kis ikon vagy 5 percet, ez idő alatt nincs HDD aktivitás. Utána felvillan a házon lévő HDD LED, gondolom elkezdi továbbtölteni a Op. rendszer fájlait és utána úgy 10 mp múlva jön be az asztal. A rendszer egy M.2-es SSD-n van. Próbáltam máshonnan boot-olni, ott is ugyan ez a helyzet. Van egy másik gépem is, abban egy rövid ideig használtam egy másfajta kártyát. Ott is pont ugyanez volt a helyzet. Emiatt szeretnék olyan alaplapot, amin gyárilag található elég SATA port, mert így nem tudna összeakadni PCIe-es vezérlő az alaplapival.
2021. okt. 7. 19:47
 5/10 A kérdező kommentje:
#3: Nekem jelenleg 9 darab foglalt SATA helyem van, legalább ennyi kell és még jó lenne ha maradna üres a későbbi fejlesztések miatt :) Árukeresőt próbáltam valamelyik nap. Ez volt a legolcsóbb 10-es amit találtam: [link] 8-nak írja, de valójában 10 csatlakozó van rajta. De inkább 12 körül kellene, az lényegesen jobb lenne.
2021. okt. 7. 19:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem inkább valami driveres/szoftveres bug lehet.


A fentebb linkelt lapon van az m2 től függetlenül 8 SATA, ennél többet nem találtam az Asusnál, a többi gyártót meg lusta vagyok végignézni.


Ekkora mennyíségű SATA meghajtónál lehet érdemes lenne egy részt kipakolni egy fileszerverbe/NASbe..

2021. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezen már én is gondolkodtam. Csak azt nem tudom, hogy hogyan tudnám elérni akkor azokat az állományokat offline üzemmódban. Tehát mikor az internetről lecsatlakozva kell dolgoznom. (Nem elég szoftveresen megoldani a lecsatlakozást, nem elég biztonságos.)
2021. okt. 7. 20:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg az nem játszik, hogy a SATA eszközök egy részét kiváltod m2 SSD-vel?

Azokba a 2066/TR4 alaplapokra már lehet aggatni bőségesen m2 SSD-t :)

2021. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csinálsz egy házi fileszervert akkor azt nem feltétlenül szükséges internetre kapcsolni. Simán egy hálókábellal rácsatlakozol és nem osztod tovább a netet... :)
2021. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyen nagy számú merevlemeznél inkább már NAS-ban:

* [link]


vagy külső portos Serial Attached SCSI bővítőkártyában - például:

* [link]

és egy külső SAS-porta csatlakozó, sok hot-swap SATA-merevlemez férőhellyel rendelkező tárolóegységben - például:

* [link]

* [link]

gondolkodnék

2021. okt. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!